Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 22.09.2021 - 18:43:45
Frenštát vyhlíží jubilejní ročník Memoriálu Jiřího Rašky!
12.8.2021 - 22:46 - závody - Jan Štěrba


Po loňské okleštěné verzi se letos již tradiční Memoriál Jiřího Rašky vrací s plnou parádou svým kulatým desátým ročníkem. Do Frenštátu pod Radhoštěm se sjede rekordní počet účastníků, celkem by se mělo představit přes 140 sportovkyň a sportovců z 20 zemí. Jak již naznačuje předchozí věta, po loňském dámském sólu se letos do akce vrátí také muži, kteří třídenní akci plnou skoků na lyžích načnou.


Netradiční formát, nabité startovní pole a návrat diváků
Zatímco loni se historicky první vítězkou Memoriálu stala Slovinka Nika Križnar, letos se putovní pohár vrátí do mužských rukou. Hlavní závod víkendu je totiž nezvykle na programu již v pátek v rámci prvního z dua závodů Kontinentálního poháru mužů. V tom sobotním si skokani zalétají o pohár starostky města Frenštátu, přičemž v neděli přijde na řadu ženská elita. Že se jedná o skutečnou světovou špičku dokládá fakt, že kromě tří Rakušanek a Norky Maren Lundby by neměla chybět žádná ze špičkových skokanek. Také mužské pole je řádně nabité 72 účastníky, mezi kterými jsou nejen nejlepší výběry států bojujících o olympijské nominace (Čína, Turecko, Ukrajina, Itálie,...) ale také reprezentanti velmocí stojící o návrat na výsluní (Maciej Kot, David Siegel, Robin Pedersen, Thomas Lackner,...).

Českou Republiku bude kromě závody ošlehaného kvarteta Polášek, Kožíšek, Sakala a Holík reprezentovat také šestičlenná národní skupina ve složení Benedikt Holub, David Rygl, Kryštof Hauser, Jakub Šikola, Petr Vaverka, a František Lejsek. Pro všechny tyto mladé skokany by první životní body Kontinentálního poháru byly určitě úspěchem. Mezi ženami budou závodit Karolína Indráčková, Veronika Jenčová a Klára Ulrichová. Oproti loňsku se neobjeví zraněná Štěpánka Ptáčková a Zdeňka Pešatová, která již ukončila kariéru. Do průběhu víkendu teoreticky mohla zasáhnout také čerstvá členka ženského A týmu Anežka Indráčková, český svaz však bohužel nezareagoval pružně na letošní letní kalendář a snadnou možnost zisku požadovaných bodů - což se povedlo třeba Slovence Tamaře Mesíkové, která má na dvě sezony dveře do Světových pohárů otevřené.

Vítanou změnou v porovnání s loňskem je zejména opětovná možnost divácké návštěvy, která může naše naděje jedině podpořit. Vstup na jednotlivé dny stojí 100 korun a je podmíněn očkováním nebo negativním testem na covid-19. Vstupenky se dají koupit v předprodeji také na internetu, odkaz včetně všech důležitých informací ohledně nadcházejícího víkendu přikládáme níže.


Program víkendu
Prodej vstupenek
Startovní listina Memoriálu Jiřího Rašky
Seznam přihlášených závodnic na GP


Foto: Areál Jiřího Rašky ve Frenštátu p. R. (autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: