Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.10.2021 - 11:58:57
SPm: Rjójú Kobajaši potvrzuje formu a zaslouženě vítězí
25.3.2021 - 17:22 - závody - Vojtěch Helebrant

Světový pohár se pomalu chýlí ke konci a první body posledního „víkendu" sezóny, tradičně ve sloviské Planici, byly dnes rozděleny. Největší porci ukořistil vítěz Rjójú Kobajaši, Čestmír Kožíšek do závodu bohužel nezasáhl, jelikož neprošel včerejší kvalifikací.

Rjójú Kobajaši drtí konkurenci, překvapivé konečné v prvním kole
V obou kolech potvrdil dominátor sezóny 2018/2019 Rjójú Kobajaši, že je jeho forma opět fantastická. Už po prvním kole měl velmi slušný náskok (235,5 m) a ve druhém kole závod ještě ozdobil nádherným letem na hranici 244,5 m. Letos zvítězil již potřetí. Druhé místo si připsal Markus Eisenbichler (232,5 a 238,5 m) a Němce najdeme i na třetí příčce, je jím Karl Geiger (224,5 a 238 m). Čtvrtou pozici obsadil stejně jako na zdejším loňském šampionátu v letech na lyžích Michael Hayböck (230,5 a 227 m), jako pátý se umístil nejlepší z domácích Bor Pavlovčič (231,5 a 228,5 m) a na šešté příčce najdeme po Hayböckovi dalšího Rakušana Daniela Hubera (228,5 a 227,5 m). Norové dnes měli svého nejlepšího zástupce Roberta Johanssona (217 a 234 m) až na sedmé pozici a ještě o kousek níže nalezneme druhého muže prvního kola Domena Prevce (231 a 222 m). Mezi nejlepší se probojovali i devátý reprezentační kolega dnešního vítěze Jukija Sató (228,5 a 219,5 m) a desátý Polák Piotr Żyła (214,5 a 230,5 m).

V prvním kole naopak překvapivě skončilo několik velkých jmen. Dva špičkoví závodníci z Polska na postup nedosáhli jen těsně. Kamila Stocha a Dawida Kubackého najdeme na 31. a 32. pozici (oba 200,5 m) a až 37. dnes byl již jistý vítěz Světového poháru Halvor Egner Granerud (199,5 m).

Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí Světového poháru mužů 2020/2021
Průběžné pořadí Světového poháru v letech na lyžích 2020/2021

Na další akci se můžeme těšit i zítra! Ve 13:30 je na programu kvalifikace, o hodinu a půl později pak závod. Kompletní program bude vysílán na Eurosportu, ČT sport pak nabídne část závodu. Držme palce Česťovi, ať se tentokrát mezi čtyřicet nejlepších probojuje!