Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.10.2021 - 12:06:17
SPž: Sara Kramer ovládla kvalifikaci, dvojí český postup
25.3.2021 - 11:50 - závody - Jan Štěrba


Zatímco mužské finále hostí Planica, ženy si na závěr dopřávají ruské turné Blue Bird. Jeho druhou a poslední zastávkou je Čajkovský, kde se dnes odehrála kvalifikace pro zítřejší předposlední individuální závod sezony. Zcela jednoznačně opět zvítězila Marita Kramer, do závodu prošly Klára Ulrichová a Karolína Indráčková.


Rakouská závodnice znovu potvrdila, že jejími nějvětšími soupeři v letošní sezoně jsou funkcionáři a psychika. Po fyzické stránce totiž zjevně momentálně nemá jakoukoliv konkurenci, což se ukázalo i při její prvním seznámením s můstkem Sněžinka v Čajkovském. Výkonem 98,5 metru na objektu s velikostí 102 metry ulétla druhé Nice Križnar (89 m) o téměř 10 metrů a 14 bodů. Ve svých nohou však již závodnice narozená v Holandsku souboj i křišťálový glóbus nemá. Kromě vedoucí Križnar je totiž před ní ještě také ve formě skákající Sara Takanaši, které však dnešní den tolik nevyšel (87,5 m; 8. místo). Třetí místo v kvalifikaci brala Norka Silje Opseth (92 m), jež zdatně nahrazuje absentující Maren Lundby na špici.

Do závodu se podívají dvě Češky - výborně opět skočila šestnáctá Klára Ulrichová (87,5 m), v prvním kole uvidíme i Karolínu Indráčkovou (78 m; 33. místo). Smůlu měla Veronika Jenčová (74,5 m), brala totiž první nepostupovou pozici. Štěpánka Ptáčková (65,5 m) český účet uzavřela 47. příčkou.


Výsledky tréninku
Kompletní výsledky kvalifikace
Startovní listina závodu


Závod startuje zítra ve 13 hodin našeho času, přímý přenos bude k vidění na Eurosport Playeru.

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: