Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 16.10.2021 - 23:36:03
MSm: Vítězem kvalifikace se stává Stefan Kraft!
4.3.2021 - 19:35 - závody - Jan Metelka


Velice silný zadní vítr znepříjemňoval dnes skokanům boj o padesátku těch nejlepších, postupujících do hlavního závodu Mistrovství světa na velkém můstku. Tyto nepříjemné podmínky ovlivnily především první půlku startovní listiny, kdy nebylo k vidění mnoho dlouhých pokusů. Vítězem kvalifikace se stal nakonec Stefan Kraft a v závodě uvidíme rovněž kompletní české kvarteto.


Do závodu půjde jako černý kůň Stefan Kraft
Už v trénincích zde v Oberstdorfu předváděl jak na středním, tak i na velkém můstku výborné skoky, zato mu ale naopak moc nevyšel ostrý závod na můstku středním. V dnešní kvalifikaci po skoku dlouhém 127 metrů nenašel Stefan Kraft jediného přemožitele. Buďme zvědavi, zda zítra dokáže navázat na tyto nadějné tréninkové pokusy. Na druhém místě skončil dnes překvapivě Johann Andre Forfang (133,5 m), který by se paradoxně při účasti Graneruda nejspíš ani do nominace nevešel. Třetí příčku obsadil obhájce titulu z posledního šampionátu Markus Eisenbichler (127,5 m). Mistr světa ze středního můstku, Piotr Zyla (127 m), si dnes doskočil pro příčku čtvrtou a na příčce páté nalezneme Kejíčiho Sata (128,5 m). Elitní šestku uzavírá, a naději k zítřejšímu klání otevírá, Slovinec Peter Prevc (129 m).


Kompletní český postup, avšak s průměrnými pokusy
Se svými skoky nemohou být příliš spokojeni čeští reprezentanti, kteří sice dokázali bez problému postoupit do hlavního závodu, nicméně jejich skoky nevkládají moc naděje pro zítřejší boj o druhé kolo. Nejlepším z našich byl podle očekávání Viktor Polášek (110 m), beroucí pětatřicátou pozici. O tři místa za ním se umístil Vojtěch Štursa (105,5 m) a na jednačtyřicáté příčce nalezneme Čestmíra Kožíška (101 m). Filip Sakala (97,5 m) obsadil až 47. pozici a jen tak tak se protáhl do hlavního závodu.


Zítřejší mistrovský závod na velkém můstku začíná už v 17:00 a přímý přenos vám nabídne tradičně Eurosport 1 a také ČT Sport.


Startovní listina kvalifikace
Výsledky zkušebního kola
Oficiální výsledky kvalifikace
Startovní listina zítřejšího závodu


Foto: Stefan Kraft (autor: Jan Štěrba)

Jan Metelka
Komentáře ke zprávě: