Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.10.2021 - 12:42:40
SPž: Sara Takanaši ovládla třetí závod v Hinzenbachu!
7.2.2021 - 16:47 - závody - Jan Metelka


Třetí závod Světového poháru žen v rakouském Hinzenbachu je již minulostí. Velmi zajímavý víkend prožila dnešní vítězka Sary Takanaši, která po diskvalifikaci v pátečním závodě a vítězství v závodě sobotním zvítězila také dnes. Do hlavního závodu tentokrát bohužel nepostoupila ani jedna česká reprezentantka.


Výhra s číslem 59 pro Saru Takanaši
Sara Takanaši ukázala i dnes, v jaké skvělé formě aktuálně je a připsala si tak již 59. vítězství v závodu Světového poháru. Po skocích dlouhých 89 a 92,5 metrů nedala žádné sokyni šanci ji překonat. Nejblíže tomu byla páteční vítězka Slovinka Nika Križnar (87 a 90 m), která obsadila stejně jako včera druhou příčkou právě za japonskou závodnicí. Třetí pozici rovněž obsadila stejně jako včera Norka Silje Obseth (85,5 a 84,5 m). Na čtvrté místo dnes doskočila teprve devatenáctiletá domácí závodnice Marita Kramer (85 a 87,5 m). Do elitní šestky se také vlezly dvě skokanky na dělenném pátém místě, a to Maren Lundby (89 a 88 m) a Irina Avvakumova (88,5 a 88 m).


Češky tentokrát ukončily své působení v kvalifikaci
Nedělní závod byl z českého pohledu určitě nejméně povedený z celého víkendu. Důvodem je především pozitivní test na covid-19 u Kláry Ulrichové, která tak nebyla po včerejším výborném výsledku vůbec připuštěna na start. Zbylým dvěma českým reprezentantkám se bohužel kvalifikační pokus nevydařil. Karolína Indráčková (71 m) skončila 44. a první kolo ji uniklo o metr a půl. O malinko dále hlavnímu závodu byla Štěpánka Ptáčková (73 m), která se zatím v letošní sezóně nemůže dostat do optimální formy.


Světový pohár žen bude mít před Mistrovstvím světa v Oberstdorfu nejspíše ještě jednu zastávku. Měl by to být za dva týdny rumunský Rasnov, nicméně situace ohledně počasí zde není optimální a během několika dní by měl zaznít nejspíše definitivní verdikt, zda bude uskutečněn či nikoli.


Oficiální výsledky kvalifikace
Oficiální výsledky nedělního závodu
Průběžné pořadí SP žen 2020/21


Foto: Sara Takanaši (autor: Jana Zuzaňáková)

Jan Metelka
Komentáře ke zprávě: