Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.10.2021 - 13:09:27
SPm: Granerud triumfuje pošesté v sezoně, Češi na konci pole
10.1.2021 - 18:37 - závody - Jan Štěrba


Prvním nepolským vítězem letošního roku se stal Halvor Egner Granerud. V závodě, který věrně doprovázel zadní vítr, hráli nečekaně velkou roli Norové, kteří odvrátili další polský nápor. Vítězem se stal lídr Světového poháru Halvor Egner Granerud, druhý skončil Daniel André Tande. Čeští skokani na první letošní body nedosáhli.


Aktualizujeme...


Češi bohužel opět na chvostu pole
Po nadějném pokusu Viktora Poláška ve zkušebním kole, který by stačil i na bodované pozice, přišlo v závodě vystřízlivění. Oba čeští reprezentanti svorně doskočili do vzdálenosti 110,5 metru. To v případě Poláška znamenalo 47. pozici, těsně za ním se umístil Čestmír Kožíšek. Čekání na další body tudíž pokračuje a bude překvapením, pokud se na tom v lednu ještě něco změní.


Výsledky zkušebního kola
Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí Světového poháru mužů 2020/2021


Skokany nyní čeká zasloužená pauza, po které bude následovat jedna z kultovních zastávek. Konkrétně polské Zakopané známé svou magickou atmosférou. Letos o ni bohužel budeme ochuzeni, neboť se tradičně bude skákat bez účasti diváků. Chybět naopak nebudou závody. V sobotu se bude po delší odmlce skákat soutěž týmů, v neděli program vyvrcholí individuálním závodem


Foto: Halvor Egner Granerud (autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: