Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 11.04.2021 - 05:52:55
SPm: Granerud vítězem neustadtského prologu, Češi v páté desítce
8.1.2021 - 17:59 - závody - Jan Štěrba

Jen dva dny po skončení letošního Turné čtyř můstků je tu pokračování Světového poháru, které dvojicí individuálních závodů obstará německý Neustadt. Podobně jako loni se i letos do Schwarzwaldu nesjela zrovna početná plejáda závodníků, kvůli čemuž byla dnešní kvalifikace zrušena a nahrazena prologem. Mezi rovnou padesátkou startujících byl nejlepší Halvor Egner Granerud.

Polské tažení narušili Norové, lepším Čechem dnes Polášek
Při odchodu Horngachera se obávali, nyní jsou nadšením bez sebe. Asi takoví jsou momentální pocity polských skokanských fanoušků, které dnes jejich modly ještě rozdmýchali. Neuvěřitelně totiž skákali Stekala a Wolny, kteří byli v samotné špici tréninkových kol, do dvacítky v prologu se poté vešla celá sedmička svěřenců Michala Doležala. Na předních pozicích jim však zdatně sekundovali Norové. Vítězem se stal Halvor Egner Granerud (140 m), jenž se rychle otřepal z psychicky nezvládnutého závěru Turné a druhého Kubackiho (139 m) výrazně předčil i přesto, že skákal ve výrazně horších podmínkách. Vítr naopak přál třetímu Lindvikovi (141 m) a čtvrtému Huberovi (142,5 m), který předvedl nejdelší skok kola.

Úspěchem pro české barvy bude za momentální situace nejspíš umístění v elitní čtyřicítce, za kterou o jedinou pozici zaostal Viktor Polášek (121,5 m). O poznání hůře na tom byl devětačtyřicátý Čestmír Kožíšek (114 m), který předčil pouze Francouze Contamina.

Výsledky oficiálního tréninku
Kompletní výsledky prologu
Startovní listina závodu

Zítřejší závod s účastí identické padesátky jako dnes startuje v 16:00, zkušební kolo odstartuje o hodinu dříve. Přímý přenos nabídne Eurosport 1 a ČT Sport.