Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 11.04.2021 - 06:24:20
COCm: V neděli vítězí Steiner, Češi bez bodů
28.12.2020 - 12:42 - závody - Jan Štěrba


Rakouský tým je v letošní sezoně neuvěřitelný. Ač pronásledovaný pozitivními testy na koronavirus, k nimž se ještě přidávají zdravotní problémy Stefana Krafta, i tak mají naši jižní sousedé neuvěřitelně široký kádr. Dokonalým důkazem je dnešní závod COC v Engelbergu, kde se do elitní jedenáctky vešlo hned sedm (!) Rakušanů, přičemž další sedmička je momentálně na Turné čtyř můstků. Nejúspěšnější byl Maximilian Steiner, jenž celý závod vyhrál. Češi bohužel nebodovali.


TOP 10 opět pouze pro tři země, Kasai na body nedosáhl
Podobně jako včera, i dnes o přední příčky závodili výhradně zástupci Polska, Rakouska a Slovinska. Nejlepším "ze zbytku světa" byl opět Nor Ringen, tentokrát ale až na dvanácté pozici. Úroveň závodu byla vysoká, ve druhém kole možná až příliš - o umístění ve špičce totiž rozhodovaly stylové známky u skoků kolem hranice HS. Nejdál létal Maximilian Steiner (135 a 143 m) a někdejší vítěz frenštátského Memoriálu se zaslouženě prosadil i zde. S těsným druhým místem se i napodruhé musel spokojit Tilen Bartol (135 a 139,5 m), jehož tentokrát od prvenství dělila jediná desetina bodu. Na pódium se vešel ještě další z Rakušanů, a to třetí Manuel Fettner (134 a 140 m).

Čtvrtý skončil Slovinec Lovro Kos (131,5 a 136,5 m), pátou pozicí opět nezazářil Gregor Schlierenzauer (131,5 a 136 m). Včerejší vítěz Jakub Wolny byl tentokrát sedmý, přičemž se před něj vešel i jeho parťák z reprezentace, dnes šestý Pawel Wasek. Ani napodruhé se nepovedlo bodovat Noriakimu Kasaiovi, jenž dnes skončil pětatřicátý a prohrál například i s Rumunem Feldoreanem....


Vyrovnaný, ale slabý český výkon
Po včerejším bodovaném umístění Vojtěcha Štursy dnes čeští skokani již na body bohužel nedosáhli. Nejlepším z tria byl opět Štursa (115 m), tentokrát však až na 38. pozici. O dvě příčky za něj doskočil Filip Sakala (115,5 m) a jistý posun oproti včerejšku zaznamenal František Holík (110 m), jenž si polepšil aspoň na 48. pozici.


Výsledky zkušebního kola
Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí Kontinentálního poháru mužů 2020/2021


Podnik v Engelbergu byl jediným v rámci druhé periody, tudíž se již rozhodlo o dodatečných kvótách pro následující periodu SP, které zcela jasně bere Rakousko, Polsko a Slovinsko. Termín konání dalších závodů Kontinentálního poháru je opředen mnoha otazníky, momentálně by dějištěm dalších soutěží měl být rakouský Bischofshofen, kde jsou o víkendu 16. a 17. ledna v plánu další dva individuální závody. O týden dříve se mělo závodit v Planici, tamější podnik byl ale zrušen.


Foto: Maximilian Steiner (autor: Katarzyna Sluzewska)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: