Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 11.04.2021 - 07:02:55
SPm: Kvalifikaci v Englbergu ovládl Sato!
18.12.2020 - 19:42 - závody - Jan Metelka


Poslední předvánoční víkend hostí Světový pohár mužů již tradičně švýcarský Engelberg. Vítězem páteční kvalifikace se stal Jukija Sato těsně před Piotrem Zylou. Do kvalifikace poprvé v sezóně nastoupil Roman Koudelka, postup z toho ale bohužel nekápl. Do závodu se však po slušném skoku podívá Viktor Polášek. Závodů v Engelbergu se nebude účastnit čerstvý Mistr světa v letech Karl Geiger, který měl začátkem týdne pozitivní test na Covid-19. S podivem však zůstává, že zbytek německého týmu byl ke startu připuštěn.


Se zadním větrem si nejlépe poradil Sato
Jukija Sato se stal vítězem dnešní kvalifikace po skoku dlouhém 137 metrů ve více jak metrovém větru do zad. Spousta závodníků však měla ještě o poznání těžší podmínky, hned druhý Piotr Zyla (132,5 m) si musel totiž poradit s téměř dvoumetrovým „zaďákem". Třetí příčku obsadil po nejdelším pokusu večera lídr Světového poháru Halvor Egner Granerud (139 m) a čtvrtou naopak jeho druhý muž, Němec Markus Eisenbichler (134 m). Pro páté místo si doskočil Daniel Huber (132 m), který se musel vzdát účasti na MS v letech na lyžích z důvodu nařízené karantény. Vzhledem k jeho dosavadní formě to byla určitě značná škoda. Velkým překvapením dnešní kvalifikace je šestá pozice slovinského závodníka Ceneho Prevce (130,5 m).


Návrat Koudelky a Poláškova forma?
Velice kvalitní pokus a velký záblesk naděje z pohledu formy českých reprezentantů dnes zažehl Viktor Polášek, který v nepříjemných podmínkách doplachtil na hranici 116,5 metrů a obsadil 25. příčku. Do kolotoče Světového poháru se vleklých zraněních v letošním roce vrátil Roman Koudelka, nicméně jeho 107,5 metrů na účast v zítřejším závodě nestačilo. Vůbec nejhorší pokus celého startovního pole předvedl Čestmír Kožíšek (103,5 m), který celou výsledkovou listinu uzavřel.


Zítřejší závod je naplánován na 16:00 a my v něm budeme držet palce Viktoru Poláškovi v boji o první body pro český tým v této sezóně. Zároveň věříme, že Romanova forma půjde pomalu ale jistě po zranění nahoru.


Startovní listina kvalifikace
Výsledky tréninkových kol
Oficiální výsledky kvalifikace
Startovní listina sobotního závodu


Foto: Jukija Sato (autor: Sabine Link)

Jan Metelka
Komentáře ke zprávě: