Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 24.06.2021 - 04:54:29
SPm: Kamil Stoch jednoznačným vítězem kvalifikace!
20.11.2020 - 20:05 - závody - Jan Metelka


Úvodní kvalifikace letošního ročníku Světového poháru je za námi a napověděla nám mnohé. Jejím jednoznačným vítězem se stal miláček domácího, avšak znatelně osiřelého publika, Kamil Stoch. Z českého pohledu dopadla kvalifikace vůbec nejhůře, jak jen mohla, jelikož nedělní závod bude kompletně bez naší účasti.


Kamil Stoch suverénem dnešní kvalifikace, dařilo se i Satovi a Eisenbichlerovi
Trojnásobný olympijský vítěz Kamil Stoch potvrdil fantastickou znalost domácího můstku a pravděpodobně i výbornou formu. Doplachtil do vzdálenosti 132 metrů a o necelých 7 bodů opanoval dnešní kvalifikační klání. Spokojenost s velkou pravděpodobností panuje také u druhého Jukiji Sata (129 m), čerstvého mistra Japonska. Ten o 2 desetiny bodu předčil dalšího závodníka, prezentujícího se skvělou formou, tentokrát Němce Markuse Eisenbichlera (129,5 m). Na čtvrtém místě skončil Michael Hayböck (127 m), který za sebou nechal o 3 desetiny bodu dvojici Karl Geiger (125,5 m), Dawid Kubacki (123,5 m), která se dělila o pátou pozici. Obrovský potenciál a roli černého koně aktuální sezóny dnes ukázal Halvor Egner Granerud (126 m), jenž se umístil na sedmé příčce. Osmá pozice putuje do Ruska zásluhou Jevgenije Klimova (126,5 m). Asi největším překvapením dnešní kvalifikace se jeví nepostup Simona Ammanna (110 m), který skončil až 56.


České vyhoření hned na úvod sezóny?
Čeští skokané a fanoušci nebudou na tuto kvalifikaci jisto jistě vzpomínat vůbec v dobrém. Při absenci Romana Koudelky nedokázal jediný český reprezentant dostat národní prapor do postupující padesátky. Relativně blízko tomu měl 53. Viktor Polášek (109,5 m), od kterého se postup čekal nicméně asi nejvíce. Zbylý trojlístek Čechů měl však k postupu extrémně daleko. Letní mistr ČR Čestmír Kožíšek (104 m) skončil až 57. a Vojtěcha Štursu (102,5 m) bychom našli na místě 59. Diskvalifikace pod můstkem potkala opět Filipa Sakalu, ten by nicméně za svých 101,5 metrů neměl šanci pomýšlet na postup.


Nabitý program skokanského Světového poháru mužů nám již zítra nabízí další zajímavou podívanou. V dnešní kvalifikaci jsme viděli spoustu kvalitních skoků, bohužel nám ale neukázala zrovna oslnivou formu českých reprezentantů. Hned zítra však bude mít české kvarteto šanci na reparát v závodě týmů. Ten startuje v 16 hodin a my budeme pevně věřit ve zlepšené výkony našich skokanů.


Startovní listina kvalifikace
Výsledky tréninkových kol
Oficiální výsledky kvalifikace
Startovní listina nedělního závodu


Foto: Kamil Stoch (autor: Andrej Kukumberg)

Jan Metelka
Komentáře ke zprávě: