Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 08.03.2021 - 17:08:02
GPm: Repete včerejších stupňů vítězů, Polášek 17.
23.8.2020 - 19:50 - závody - Jan Štěrba


Letní Grand Prix mužů ve Wisle je minulostí a oba závody skončily drtivým polským triumfem. Podobně jako včera, i dnes se na stupních vítězů seřadili výlučně domácí v pořadí Kubacki-Stoch-Zyla, přičemž Češi opět prošli do druhého kola v kompletním složení. Český prapor tentokrát nejvýše držel sedmnáctý Viktor Polášek.


Zajc potrápil Poláky, dva Češi ve dvacítce
Čeští skokani se dnes opět dostali dro druhého kola a svůj včerejší výsledek mírně vylepšili. Sedmnáctým místem si nejlepší české víkendové umístění připsal Viktor Polášek (120 a 124,5), který ve druhém kole předstihl i Čestmíra Kožíška (2 x 122,5 m). Lomnický skokan tím navlas zopakoval své osmnácté místo ze soboty. Vojtěchu Štursovi (120,5 a 110,5 m) dnešní závod nevyšel podle představ a čerstvě pětadvacetiletý skokan nakonec elitní třicítku uzavřel.


Výsledky zkušebního kola
Kompletní výsledky závodu
Pořadí letní Grand Prix mužů 2020


Druhý závod ve Wisle zřejmě uzavřel letošní sezonu letní Grand Prix. FIS by sice ráda kalendář rozšířila, vzhledem k cestovním omezením je to však již krajně nepravděpodobné. V plánu jsou momentálně každopádně ještě tři letní zastávky Kontinentálníh poháru - tu první obstará 12. a 13. září právě polská Wisla.


Foto: Polská vlajka (autor: Simona Horká)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: