Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.10.2021 - 11:20:42
Nejlepší Češkou Memoriálu znovu Karolína Indráčková
17.8.2020 - 18:47 - skokanky - Jan Štěrba


Podobně jako loni, i letos se do elitní desítky závodu letní GP ve Frenštátě dostala Karolína Indráčková. Desátou příčkou zaznamenala nejlepší český výkon soboty, se svým představením však spokojena nebyla. Se závodnicí z Desné nyní přinášíme rozhovor.


Obhajovala jsi loňské šesté místo ve slabší konkurenci, co po technické stránce skoků k obhajobě scházelo?
První skok byl technicky relativně v pořádku (z hlediska mé aktuální výkonnosti), chyběla tomu uvolněnost. Druhé kolo jsem si nepohlídala správné nájezdové postavení a tím pádem vznikly velké chyby při odrazu a pak chyběly metry.

Jak jsi se svým výkonem spokojená?
Spokojená nejsem, mrzí mě, že jsem nezvládla to druhé kolo. Na druhou stranu nejsem ani vyloženě nespokojená, první skok nebyl tak špatný. Do Frenštátu jsem nejela s velkým očekáváním, protože moje výkonnost není na takové úrovni jako minulé léto. Moje skoky jsou momentálně velmi nevyrovnané, což se ukázalo i v závodě.

Závod ve Frenštátu provázelo hodně hygienických opatření, byl to velký nezvyk? A které z nich bylo nejméně příjemné?
Samozřejmě to úplně příjemné nebylo, ale jsem velmi ráda, že se vůbec závod uskutečnil. Pořadatelé udělali neuvěřitelný kus práce, aby se závod mohl konat, a moc jim za to děkujeme. Pro mě osobně bylo nejhorší, že jsme musely mít roušku nahoře na věži až do poslední chvíle před skokem.

Jak budeš trávit nezvyklé závodní volno?
Mezinárodní závody sice už žádné nebudou, ale s holkama budeme pilně pokračovat v tréninku a připravovat se na zimní sezónu, abychom předvedly co nejlepší výkony.

Zimní sezona vloni úplně nevyšla, co bylo hlavním důvodem? A s čím půjdeš do té další – je tam pro tebe nějaký hlavní vrchol?
Nevycházelo mi nájezdové postavení a z toho pak vznikaly další a další chyby. V zimě bych chtěla předvádět co nejlepší skoky, konkrétní cíle nemám. Vrcholem bude Mistrovství světa v Oberstdorfu, ale zároveň pro nás bude důležitý každý SP, jelikož se počítají body k nominaci na OH.


Foto: Karolína Indráčková (autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: