Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 24.06.2021 - 04:33:32
SPm: Zlatý hattrick Karla Geigera, nevýrazný český výkon
21.2.2020 - 16:27 - závody - Jan Štěrba

I třetí závod na středním můstku v letošní sezoně nabídl triumf Karla Geigera, který tím výrazně snížil ztrátu na Stefana Krafta v celkovém pořadí Světového poháru. Čeští skokani při historicky prvním závodu na rumunské půdě bohužel nenapodobili výkony z italského Val di Fiemme a ve druhém kole si pro konečné sedmadvacáté místo skočil jen Roman Koudelka.

Německý double a další nevítězné pódium Krafta
Kdyby se v letošní sezoně uděloval malý křišťálový glóbus za závody na středních můstcích, jistojistě by připadl Karlu Geigerovi. Po dvou prvenstvích v italském Val di Fiemme se Geiger z triumfu radoval i dnes. Zajistil si ho dvěma precizními přesně 100metrovými skoky, které znamenaly převahu 5,6 bodu před krajanem Stephanem Leyhem (99 a 97,5 m). Již osmašedesáté stupně vítězů v kariéře si dnes připsal Kraft (98 a 97,5 m), který s Leyhem prohrál o pouhé dvě desetinky. Je s podivem, že Rakušan s tímto počtem pódií triumfoval jen devatenáctkrát. Pro srovnání - Kamil Stoch byl mezi elitní trojicí 70krát (což jen o 2 více než Kraft), triumfoval však hned 35krát! Dnes to však nejlepšímu Polákovi (98 a 95 m) stačilo pouze na pomyslné malé stupně vítězů, které šestou pozicí uzavřel. Mezi dva velikány posledních let se vměstnali překvapivě čtvrtý Peter Prevc (98,5 a 96 m) a vítěz kvalifikace Marius Lindvik (98 a 96 m).


Pouze čtyři české body
Čeští skokani určitě odjížděli do Rumunska s větším očekáváním, než je zisk čtyř bodů. V prvním závodě to bohužel na víc nestačilo. Do druhého kola se probil pouze Roman Koudelka, který byl svědkem věci již dnes málo vídané - restartu. Ten proběhl po pěti pokusech z důvodu razantního zpomalení stopy kvůli padajícímu mokrému sněhu. Koudelka na tom vydělal, po skocích 89 a 88 m dlouhých ale stejně obsadil nepříliš lichotivé 27. místo. V body po včerejšku doufal určitě i Viktor Polášek, jeho 88metrový skok však tyto naděje pohřbil. Polášek nakonec skončil osmatřicátý, o příčku před Vojtěchem Štursou (88,5 m). Českou čtyřkou byl dnes dle očekávání Čestmír Kožíšek (86,5 m), jehož výkon stačil na 45. pozici.


Výsledky zkušebního kola
Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí SP mužů 2019/2020


V Rumunsku se bude skákat i zítra, a to již od 12:45 našeho času. O hodinu dříve je v plánu kvalifikace, která vyřadí sedmičku závodníků.


Foto: Karl Geiger (autor: Jan Štěrba st.)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: