Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 15.01.2021 - 21:00:47
T4M: Závěrečnou kvalifikaci vyhrál Kraft, z Čechů jde dál pouze Koudelka
5.1.2020 - 18:02 - závody - Jan Štěrba


Minulostí je poslední kvalifikace 68. ročníku Turné čtyř můstků, jíž před domácími diváky vyhrál Stefan Kraft. Svou extratřídu na tomto můstku potvrdil i v silném zadním větru, který znepříjemnil roli favoritům. Situace v popředí Turné bude zítra poměrně zamotaná, u toho však bude pouze jediný Čech, jímž je dle očekávání v kvalifikaci sedmadvacátý Roman Koudelka. Zbylé české trio by na dnešní den nejspíš nejraději zapomnělo.


Stabilní Koudelka, podprůměrný zbytek
Zatímco v předešlých závodech Turné se do prvního kola probojovalo minimálně duo Čechů, v Bischofshofenu to již bude vše na Koudelkovi. Česká jednička brala po solidním kvalifikačním skoku (128 m) 27. pozici a v prvním kole ji čeká Jan Hörl, což je určitě soupeř hratelný. Zlepšení oproti špatným tréninkům bohužel nezaznamenalo zbylé české trio. Nejblíže postupu byl 52. Viktor Polášek (120 m). Daleko za branou postupu zůstali 57. Filip Sakala a 59. Čestmír Kožíšek (113 m).


Výsledky oficiálního tréninku
Kompletní výsledky kvalifikace
Startovní listina prvního kola


Tradiční tříkrálový podnik, který letošní Turné uzavře, odstartuje v 17:15. A nabídne velmi zajímavou podívanou v souboji o zlatého orla, jelikož Dawid Kubacki dnes nepůsobil nejpřesvědčivěji. Ztráta přibližně 5 metrů (Lindvik) či 7,5 (Kobajaši) tak rozhodně není nepřekonatelná.


Foto: Stefan Kraft (autor: Andrej Kukumberg)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: