Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 01.06.2020 - 20:06:16
COCm: Muranka zkompletoval víkendový double, Kožíšek čtvrtý!
11.8.2019 - 18:12 - závody - Jan Štěrba


Podobně jako závody žen, i dvojice polských závodů COC poznala jediného vítěze. Rakouskou reprezentantku Maritu Kramer napodobil domácí Klemens Muranka, který po včerejšku ovládl i dnešní závod ve Wisle. Ten se velmi vydařil Čestmíru Kožíškovi, jenž skončil na parádním čtvrtém místě.


Další polská radost, skvělý Kožíškův závod
Domácí fanoušci mohli dnes, stejně jako včera, oslavovat hned dva své skokany na stupních vítězů. Nejvýše ve výsledkové listině najdeme opět jméno Klemense Muranky (131 a 134 m), který si poprvé v kariéře připsal víkendový double a o drtivých 12,5 bodu porazil druhého Němce Moritze Bära (127 a 127,5 m). Andrzeje Stekalu tentokrát na pódiu zastoupil Pawel Wasek (124 a 125 m), jenž o pouhé čtyři desetiny bodu překonal Čestmíra Kožíška (129,5 a 133,5 m). Lomnický skokan dnes skloubil příležitost v podobě silnějšího protivětru v obou kolech a připravenost v podobě kvalitních skoků, což ho vyneslo na čtvrté místo. Takhle vysoko se Kožíšek v závodech FIS nepohyboval od ledna loňského roku, kdy si v Bischofshofenu vyskákal dokonce pozici třetí.

Do elitní osmičky se vešli ještě dva Poláci - pátý Aleksander Zniszczol (127 a 129 m), který příští víkend dostane další šanci v letní GP, a sedmý Andrzej Stekala (122,5 a 124,5 m), který se naopak jako jeden z menšiny skokanů musel popasovat také se zadním větrem. Mezi ně se vklínil Stefan Huber (127,5 m a 128,5 m).


Sakala tentokrát mimo body
Na rozdíl od včerejška se tentokrát do druhého kola nepodíval Filip Sakala
(120,5 m), jemuž ze dvaatřicáté příčky chyběl k postupu přibližně metr. Ostatní Češi v Polsku nestartovali, místo toho zvolili přípravu na blížící se Memoriál Jiřího Rašky, kam může Česká republika nominovat až devět závodníků. Český A tým by vzhledem k termínové kolizi se závody letní GP na něm ale měl chybět.

V celkovém pořadí 16dílného seriálu letního COC i nadále vedou Japonci Kejči Sato (230 b) a Naoki Nakamura (225 b), kteří si do něj v jeho úvodu odskočili z letní GP. Na třetí místo se po skvělém wislanském víkendu dostal Muranka (218 b), nejlepším Čechem je třiadvacátý Kožíšek (66 b). Další závody již netrpělivě vyhlíží Frenštát pod Radhoštěm, který v rámci osmého ročníku Memoriálu Jiřího Rašky přivítá druholigové závody již příští víkend. Memoriál je v plánu na pátek, v sobotu se odehraje druhý ze závodů COC pod záštitou starostky města Frenštátu.


Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí letního COC mužů 2019


Foto: Klemens Muranka (autor: Katarzyna Sluzewska)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: