Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 01.06.2020 - 21:04:10
COCž: Kramer deklasovala zbytek pole, všechny Češky v desítce!
8.8.2019 - 20:48 - závody - Jan Štěrba


Polský Szczyrk je pro skokanky na lyžích během letošního léta poměrně častou destinací. V červenci si v Beskydech dívky zazávodily v rámci dvou závodů FIS Cupu, srpen je pro změnu ve znamení dvojice klání Kontintentálního poháru. V prvním závodě všem ulétla Holanďanka reprezentujcí Rakousko, Marita Kramer. Čtveřici Češek se poměrně dařilo, umístění kompletního kvarteta v elitní desítce budiž toho důkazem. Nejlépe se vedlo čtvrté Karolíně Indráčkové.


Zatímco do závodu letní GP v Courchevelu se přihlásilo pouhopouhých 29 závodnic, startovní pole ve Szczyrku nabídlo účast hned 49 skokanek. Mezi nimi figurovala kromě čtyř Češek a jedné Slovenky rovněž plejáda Rakušanek, z nichž jedna vyčnívala od prvního skoku. Marita Kramer ovládla jak trénink a zkušební kolo, tak rovněž obě závodní kola a po dvou úctyhodně dlouhých skocích (101 a 102 m) brala na můstku K-95 jednoznačné vítězství před svou krajankou Claudií Purker (97 a 93,5 m). Rozdíl mezi těmito závodnicemi byl 27,5 bodu! Za nimi to již bylo o poznání vyrovnanější, ostatně zbytek elitní desítky se vměstnal do bodů třinácti. Poslední stupínek na pódiu obsadila poprvé v kariéře domácí Kinga Rajda (98 a 92 m), jež zejména díky parádnímu úvodnímu skoku předčila ve druhém kole útočící Karolínu Indráčkovou (2x 92,5 m). Pátou příčku si vyskákala talentovaná Maďarka Virág Voroš (92 a 92,5 m), která trénuje pod bedlivým okem Vasji Bajce.

Po prvním kole trůnila na průběžné druhé pozici mladičká Klára Ulrichová, jedenáctý výkon druhého kola ji však srazil na konečnou osmou pozici (95 a 88 m). Patnáctletá skokanka však měla za hlavní cíl zisk bodů COC, což se povedlo a dá se očekávat, že toho při Memoriálu Jiřího Rašky ihned využije k premiéře mezi elitou. Ve druhém kole si z šestého na deváté místo pohoršila rovněž Štěpánka Ptáčková (91,5 a 89 m), naopak do elitní desítky se posunula Zdenka Pešatová (92,5 a 88,5 m). Českým skokankám se tudíž dařilo, jak ale poznamenal trenér Tomáš Vambera na svém facebookovém profilu, děvčata i tak mají na víc. Snad se tedy zítra dočkáme pódia v podání Indráčkové či Ulrichové, které by na něj dle dnešních výkonů mohly reálně zaútočit.


Zítřejší závod startuje v 11 hodin a níže najdete odkaz na textový přenos FIS.


Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí letního COC žen 2019
LIVE textový přenos nedělního závodu


Foto: Marita Kramer autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: