Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 14.11.2019 - 13:41:54
SPž: Další triumf pro Takanaši, 24. místo Karolíny Indráčkové
26.7.2019 - 22:28 - závody - Jan Štěrba


Sara Takanaši dnes v Hinterzartenu úspěšně vykročila za obhajobou celkového triumfu v letní Grand Prix, kterého prozatím dosáhla vůbec v každém ročníku tohoto seriálu, jenž běží od roku 2012. V napínavé koncovce těsně předčila Norku Maren Lundby. České fanoušky potěšila Karolína Indráčková, jež si 24. místem připsala nejlepší výsledek v takto obsazeném závodě.


Takanaši již dorovnala zimní bilanci vítězství, mnoho osobních rekordů
Závod letní Grand Prix žen už je takřka synonem pro triumf Sary Takanaši. Dnes si připsala již 26. vítězství z celkem 32 závodů, ve kterých startovala! V obou kolech předvedla nejlepší výkon (98 a 100 m) a nakonec odrazila i atak loňské suverénky Maren Lundby (2x 99,5 m), jež měla jako vůbec jediná závodnice k dispozici v alespoň prvním kole protivítr. Za dvojicí již takřka žijících legend ženského skoku se přepisovala osobní maxima - třetím místem byla vůbec poprvé v létě v elitní desítce Slovinka Nika Križnar (95,5 a 99 m), čtvrtá pozice znamenala nejlepší životní výkon i pro její krajanku Uršu Bogataj (94,5 a 95 m) a vůbec nejlepší závod mezi elitou prožila pátým místem Japonka Nozumi Marujama (93,5 a 95,5 m). Totéž se dá říct i o šesté Agnes Reisch (93,5 a 94 m), kterou by před závodem málokdo stavěl do pozice nejlepší Němky, jíž se každopádně nakonec stala.


Skvělý závod Indráčkové, Ptáčková na body nedosáhla
Do druhého kola se dnes dokázala probojovat Karolína Indráčková, pro kterou to byla třetí letní účast mezi elitní třicítkou. Dva dosavadní případy však pocházely z kazašského Almaty, kde se v roce 2014 sešlo jen 29 závodnic, o postup do druhého kola tedy lítý boj vskutku neprobíhal. Na rozdíl od dnešního závodu, kde ale Karolína po skocích o délce 84,5 a 87,5 metru skončila na 24. místě. Ve druhém kole se navíc dokázala na ono místo posunout z průběžného 26., což je pro další závody rozhodně pozitivní signál. Zatímco loni Štěpánka Ptáčková zářila štěstím na 21. místě hinterzartenského závodu, letos se musela spokojit s o poznání skromnější rolí. Po skoku 71 m dlouhém nakonec obsadila 39. místo.


Kompletní výsledky závodu


Ženy ještě tento víkend na můstku nekončí, aspoň tedy většina. Část skokanek zasáhne rovněž do zítřejšího závodu smíšených týmů, jenž začne v 11:55. Přímý přenos nabídne přesně od 13 hodin německá stanice ARD.


Foto: Sara Takanaši (autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: