Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 19.08.2019 - 00:22:12
T4M: Kvalifikační triumf Kobajašiho, Koudelka druhý!
3.1.2019 - 15:35 - závody - Vojtěch Helebrant


Turné čtyř můstku se přehouplo do druhé poloviny! V rakouském Innsbrucku dnes proběhla kvalifikace na třetí závod tohoto prestižního seriálu, ve které zvítězil Rjoju Kobajaši před Čechem Romanen Koudelkou! Postoupili i další dva čeští reprezentanti.


Koudelka našel pouze jednoho přemožitele, skvělá forma Peiera
Vítězem dnešní kvalifikace se stal letošní suverén a lídr Turné Rjoju Kobajaši (126,5 m), hned za ním však byl Roman Koudelka (124,5 m), který udělal českým fanouškům druhým místem obrovskou radost! O dvě desetiny bodu za Romanem se ve výsledcích nachází třetí muž kvalifikace Johann Andre Forfang (127,5 m) a čtvrté místo putuje do Rakouska zásluhou Daniela Hubera (126 m). Po dvou fantastických tréninkových skocích ani v kvalifikaci nezklamal Švýcar Killian Peier (119,5 m), který bral páté místo, a jako šestý se umístil nejlepší z Němců Karl Geiger (124 m). Vítěz kvalifikace z Ga-Pa Dawid Kubacki (121 m) se dnes musel spokojit se sedmým místem, osmé místo obsadil Stephan Leyhe (123,5 m) a devátý skončil jeho téměř jmenovec Stefan Kraft (120,5 m). Do elitní desítky se vešel i čtvrtý muž turné Andreas Stjernen (122 m).

Překvapivě slabý skok předvedl muž, který v celkovém pořadí Turné drží druhou pozici - Markus Eisenbichler (116 m), který bral až dvaatřicátou pozici, a podobně dopadl i Andreas Wellinger (110 m), který jen těsně postoupil ze 47. místa. První postupový kvalifikační skok pro Kazachtán v této sezóně naopak zajistil Sergej Tkačenko (113 m).

Postup Kožíška a Poláška
Kromě Romana Koudelky postoupil i čtyřicátý první Čestmír Kožíšek (114 m) a závod nemine ani pětačtyřicátého Viktora Poláška (109,5 m). Mimo nejlepší padesátku se naopak ocitnul 56. Lukáš Hlava (109,5 m).


Zítřejší závod začíná opět ve dvě hodiny odpoledne, zkušební kolo ještě o hodinu a půl dříve. Roman Koudelka bude jasným favoritem v duelu proti Andreasi Alamommovi, Čestmíra Kožíška čeká těžký souboj s Andreasem Stjernenem a Viktor Polášek se pokusí překvapit Karla Geigera.


Výsledky oficiálního tréninku
Kompletní výsledky kvalifikace
Startovní listina prvního kola (KO dvojice)


Foto: Roman Koudelka (autor: Katarzyna Służewska)

Vojtěch Helebrant
Komentáře ke zprávě: