Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 17.06.2019 - 09:50:49
SPm: Kvalifikaci v Nižném Tagilu ovládl Zyla, v závodě uvidíme tři Čechy
30.11.2018 - 17:29 - závody - Jan Štěrba


Světový pohár skokanů na lyžích nabírá stále razantnější obrátky a tentokrát se přesunul do asijské části Ruska, kde se odehrají dva víkendové závody. Kvalifikace do toho prvního se stala kořistí zkušeného Poláka Piotra Zyly, který těsně porazil letošní kometu - Rjoja Kobajašiho. Do závodu se tentokrát nevešel Lukáš Hlava, Roman Koudelka českého fanouška potěšil pěkným skokem a konečnou třináctou pozicí.


Aktualizujeme...

Souboj Poláků a Kobajašiho pokračoval i v kvalifikaci
Trio Čechů v závodě
Jak již bylo řečeno v úvodu, i tentokrát držel český prapor nejvýš Roman Koudelka. Lomnický skokan se po nepřesvědčivém startu sezony ve Wisle pomalu rozjíždí a jeho skoky získávají tolik potřebnou stabilitu. V kvalifikaci svůj skok natáhl do vzdálenosti 120,5 m, což znamenalo konečnou třináctou příčku a naprosto pohodlný postup. S ním neměl větší problémy ani čtyřicátý Viktor Polášek (112 m), jenž však stále nedokáže navázat na parádní skoky z Wisly. Do závodu podruhé v řadě prošel také Čestmír Kožíšek (109 m), z pětačtyřicátého místa to však je na body daleko. V sítu kvalifikace naopak zůstal Lukáš Hlava (100,5 m), kterému kromě nepovedeného skoku nepřály ani větrné podmínky.


Český trojlístek bude spolu s dalšími 47 skokany bojovat o cenné body do hodnocení SP již zítra. První ze dvou mrazivých individuálních závodů odstartuje v Nižném Tagilu v 15:45 našeho času.


Výsledky oficiálního tréninku
Kompletní výsledky kvalifikace
Startovní listina závodu


Foto: Piotr Zyla (autor: Wioleta Marchowska)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: