Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 17.06.2019 - 09:50:02
Český tým odtajnil nominaci na víkendová klání
21.9.2018 - 04:03 - závody - Michal Podrazil


Konec týdne přinese po krátké odmlce nejen návrat letní Grand Prix, ale také další zajímavé závody Kontinentálního poháru. Světová elita se představí na středním můstku v rumunském Rasnově, na ostatní pak čeká nabité měření sil v polském Zakopanem. Své obsazení v obou destinacích už zveřejnila i česká reprezentace.


Hlavním tahákem bude Koudelka
Do Rasnova se letos v létě poprvé vypraví hned čtveřice závodníků ve složení Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava a Viktor Polášek.

První zmíněný by na relativně malém objektu (HS-97) mohl těžit ze svého dynamického odrazu a řadit se mezi širší skupinu favoritů. Důležité body do koeficientu se ovšem pokusí připsat především Čestmír Kožíšek, který bojuje o udržení 4 českých míst v závodech Světového poháru. Podpořit jej může i Lukáš Hlava, jenž se na středních můstcích vždycky prezentoval ve výborné formě. Pro potvrzení našich čtyř starovních pozic by ovšem zřejmě musel v obou závodech atakovat TOP 10. V tomto ohledu pak čeká ještě těžší práce na Viktora Poláška, který nemá v aktuálním pořadí na svém kontě ani jeden bod.

Mezi hlavní favority se v konkurenci pouhých 41 závodníků řadí jednoznačně Kamill Stoch, který se pokusí obrat Jevgenije Kilomova o průběžné vedení v soutěži.


Do Polska se vydá trio mladíků bez jasného lídra
V Zakopanem se představí Filip Sakala, Vojtěch Štursa a Tomáš Vančura. Na základě posledních výkonů se dají největší naděje vkládat do rukou či nohou Filipa Sakaly. Vojtěch Štursa a Tomáš Vančura se však pokusí udělat všechno pro výrazné zlepšení svých nevýrazných výsledků a nastartovat se k lepším zítřkům.

Obě rumunská klání začnou v sobotu i v neděli shodně v 15:00. Přenášet je bude Eurosport 2. Sobotní závod nabídne v přímém přenosu, ten nedělní odvysílá ve zkráceném záznamu startujícím ve 21 hodin. Oba závody budou navíc živě k vidění na polské národní stanici TVP2. V Zakopanem se začne v sobotu v 18:00, nedělní závod je pak naplánován na 11:00.


Foto: Roman Koudelka (autor: Simona Horká)

Michal Podrazil
Komentáře ke zprávě: