Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 16.10.2021 - 22:22:25
Mika Kojonkoski nově pomáhá čínské reprezentaci!
9.9.2018 - 08:06 - zajímavosti - Michal Podrazil


Mika Kojonkoski, bývalý šéftrenér Finska, Norska či Rakouska a současný předseda skokanského sektoru komise FIS by měl pomoci Číně vybudovat konkurenceschopný skokanský tým pro ZOH v roce 2022, které se budou konat v Pekingu.


Vznik překvapivého projektu byl velmi spontánní
"Všechno se stalo velmi rychle a nečekaně. Po pár diskusích jsem byl pozván do Číny, kde jsem představil plán vzít tamní závodníky do Kuopia," řekl Kojonkoski v rozhovoru pro finskou lyžařskou asociaci.

Na začátku října tak přijede do Kuopia 30 čínských skokanů, s nimiž bude spolupracovat hned šestice trenérů. Cíl tohoto čtyřletého projektu je dostat muže i ženy co možná nejblíže světové elitě do příštích olympijských her. "Jedná se o velmi zajímavou výzvu, ale není nemožné to zvládnout," doplnil Mika Kojonkoski.


Zajímavé plány pomohou i trápícím se Finům
Ze vzniknuvšího tréninkového centra by měli těžit podle Miky Kulmaly také Finové. "Pevně věřím, že tento krok zrychlí také podporu skoku na lyžích u nás." Jeho slova podpořil také Kojonkoski: "V plánu je pochopitelně také vznik velmi úzké spolupráce s finskou skokanskou asociací."Foto: Mika Kojonkoski (autor: Michaela Vondrášková)

Michal Podrazil
Komentáře ke zprávě: