Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 19.08.2019 - 00:20:10
RAW AIR: Stoch i nadále dominuje, Koudelka postupuje
12.3.2018 - 19:00 - závody - Jan Metelka


Již šestý soutěžní skok mají za sebou ti nejlepší v průběžném pořadí turnaje RAW AIR. Z hlavní norské metropole se včera skokani přesunuli do nedalekého městečka zvané Lillehammer. Bývalé dějiště zimních olympijských her z roku 1994 tedy hostí druhou z celkových čtyř zastávek tohoto norského turné. Dnešní prolog před hlavním zítřejším závodem ovládl bez pochyby nejlepší skokan současnosti Kamil Stoch. Česká dvojice ani dnes nedokázala vystoupit ze svého letošního stínu.


Polské duo na čele výsledkové listiny
Kamil Stoch ovládl dnešní klání s naprosto úžasným náskokem. Ano, tato nebo podobná fráze je v poslední době užívaná opravdu hojně. A zaslouženě. Po skoku dlouhém 139,5 metrů za sebou nechal o necelých 17 bodů parťáka a dnešního oslavence Dawida Kubackiho (131,5 m). Pro třetí místo si doletěl norský viking Robert Johansson (131 m). Čtvrté místo k radosti domácích fanoušků si připsal Andreas Stjernen (131,5 m). Záblesk návratu na přední příčky dnes signalizoval Slovinec Peter Prevc (132 m). Poměrně spokojený bude i za dnes konečné šesté místo Stefan Kraft (127,5 m).


Česká dvojice opět nikterak nezazářila
Českou jedničkou byl i dnes podle očekávání Roman Koudelka (120 m). Jeho umístění (42. místo) v konečném účtování kvalifikace však nevěstí před zítřejším závodem nic moc dobrého a moc s úsměvem se na něj ani nedívá. Všichni bychom si určitě přáli vidět zítra Romana na bodech, tak tedy doufáme, že se na zítřek dobře vyspí a dokáže v závodě předvést své maximum. Bohužel opět obrovskou smůlu si vybral druhý český zástupce na startu, kterým byl Čestmír Kožíšek (120 m), končící stejně jako v Oslu po nevýrazném skoku na prvním nepostupovém místě. Čestmír se však jistě těší na závěrečné letecké závody, kde od něj můžeme očekávat lepší výkony.


Startovní listina kvalifikace
Výsledky tréninkových kol
Oficiální výsledky kvalifkikace
Průběžné pořadí RAW AIR 2018


Foto: Kamil Stoch (autor: Maja Gara)

Jan Metelka
Komentáře ke zprávě: