Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 24.05.2019 - 07:58:28
OHm: Český tým bez Hlavy v kvalifikaci na středním můstku
8.2.2018 - 11:29 - závody - Jan Štěrba


Kvalifikace na středním můstku otevře skokanský program olympiády již dnes a trenéři proto museli vybrat skokana, který dostane pomyslného černého petra. Kromě České republiky se to týkalo dalších sedmi států. Nutno však podotknout, že celá zbylá sedmička se v dosavadní devítce tréninků prezentovala lépe než naši reprezentanti. Volno dnes nakonec dostal nejzkušenější z české výpravy, Lukáš Hlava.


Norský tým podobně jako na MS v letech na lyžích vyřadil Anderse Fannemela, za Němce si nezaskáče Stephan Leyhe a polský kouč Stefan Horngacher nevybral do čtyřčlenné polské sestavy Piotra Zylu. Víceméně dle očekávání si nezaskáče ani Clemens Aigner, překvapením může být nenominance nedávného vítěze závodu SP Anžeho Semeniče a zejména specialisty na střední můstky Japonce Taku Takeučiho. Dle očekávání o postup do závodu nezabojuje Fin Jarkko Määttä. Startovní listina kvalifikace se tím tak ze 65 tréninkových jmen zeštíhlila na 57 skokanů.


Českým skokanům se v dosavadních třech tréninkových seancích, kde každá čítala po třech skocích, příliš nedařilo. Relativně nejlépe se umístil 22., 24. a 27. místem Roman Koudelka, do těchto kol však někteří závodníci, a zejména Poláci, nezasáhli.


Kvalifikace startuje již v 13:30 a živě ji přenese první program Eurosportu. V přímém přenosu na této stanici uvidíme také zkušební kolo, jenž startuje v 12:15. Doufejme, že tentokrát bude postup českých skokanů skutečně jen formalitou.


Výsledky tréninku 1
Výsledky tréninku 2
Výsledky tréninku 3
Startovní listina kvalifikace


Foto: Lukáš Hlava (autor: Sabine Link)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: