Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 24.05.2019 - 07:52:08
SPm: V kvalifikaci triumfuje Stoch, do závodu jde jen Koudelka
2.2.2018 - 19:02 - závody - Jan Štěrba


Ve Willingenu se dnes pod umělým osvětlením a před zraky mnoha diváků uskutečnila kvalifikace, která odstartovala nově vzniklý seriál Willingen Five. Zasáhlo do ní 56 závodníků, po diskvalifikaci Davida Siegela však výsledky registrovalo pouze 55 z nich. Nejlepším skokanem dneška byl, čeští skokani tentokrát nepřesvědčili a do závodu prošel pouze Roman Koudelka.


Lídrem Willingen Five se stává, skvělý výkon Slovinců
Po většinu kvalifikace se na skokany smál příznivý protivítr, jenž dle očekávání seděl zejména Norům a Slovincům. Vítězem kvalifikace a prvním lídrem Willingen Five se nakonec stal Kamil Stoch (142,5 m), jenž si výrazně napravil chuť po výbuchu v Zakopanem. Druhé místo obsadil jeho přímý vyzyvatel v boji o křišťálový glóbus Richard Freitag (139,5 m) před mistrem světa v letech Danielem André Tandem (142,5 m). Čtvrtý skončil další Nor Johann André Forfang (143 m) a elitní pětku doplnil Tilen Bartol (142 m), jenž těsně uzmul post nejlepšího Slovince vítězi ze Zakopaného, Anžemu Semeničovi (143 m).


Český skok opět udělal krůček vzad
Po záblesku naděje v podobě dvojích bodů v Zakopanem je kvalifikace z českého pohledu tentokrát opět tristní. Zklamal zejména opět nepodařeným skokem Vojtěch Štursa (115,5 m), jenž obsadil v poli klasifikovaných 55 závodníků až 52. pozici. Jelikož se dnešní kvalifikace výjimečně počítá pro oba víkendové závody, ve Willingenu má již dobojováno. Sobotní a nedělní zápolení se naštěstí bude týkat alespoň Romana Koudelky (122,5 m). Skokan z Lomnice nad Popelkou nakonec obsadil 42. místo, s nímž ale spokojen nejspíš nebude.


Willingen Five zítra pokračuje druhým a třetím skokem v podobě prvním z víkendové dvojice invididuálních závodů. Ten odstartuje přesně v 16 hodin, o hodinu dříve vypukne zkušební kolo. Doufejme, že jediný český skokan ve startovním poli se objeví i na bodovaných pozicích.


Výsledky oficiálního tréninku
Kompletní výsledky kvalifikace


Foto: Kamil Stoch (autor: Maja Gara)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: