Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 22.03.2019 - 22:28:10
COCž: Další ruský závod ovládla Baranceva, Ptáčková uzavřela desítku
16.12.2017 - 13:23 - závody - Jan Štěrba


V Notoddenu se dnes konal druhý závod zimního cyklu COC žen a podobně jako včera, i dnes se radovaly především ruské skokanky. Neobsadily sice tentokrát kompletní stupně vítězů, i tak mohly slavit double. Dnešní vítězkou se stala Alexandra Baranceva, Štěpánka Ptáčková si oproti včerejšku polepšila na desátou příčku.


Ruskou nadvládu narušila Kramer, Ptáčková do desítky
Po prvním kole to vypadalo na další parádu sester Jakovlevových, ve finále je však obě přeskočila po prvním kole třetí Alexandra Baranceva (91 a 92,5 m). Patnáctiletá Ruska nakonec zvítězila o pouhý bodík před krajankou Lidiou Jakovlevovou (92,5 a 90 m). Výtečný útok ze sedmého kola po prvním kole předvedla Rakušanka Marita Kramer (90 a 93 m), jež vyšplhala až na bronzový stupínek. Po prvním kole vedoucí Maria Jakovleva (93,5 a 87,5 m), se nakonec musela spokojit s místem čtvrtým, elitní pětici zkompletovala trochu překvapivě Korejka Guylim Park (93,5 a 86,5 m). Štěpánka Ptáčková se coby jediná Češka v poli dnes již dokázala prosadit do elitní desítky, k čemuž jí dopomohly skoky o délce 89 a 84,5 m. V celkovém pořadí vede Lidia Jakovleva, Ptáčková figuruje na desáté pozici.


Ženy since své zápolení v COC pro letošní kalendářní rok ukončily, v Notoddenu však ještě dnes program vyvrcholí druhým závodem FIS Cupu mužů. Ten je v plánu na patnáctou hodinu a nabídne rovněž start pětice českých skokanů.


Výsledky zkušebního kola
Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí COC žen 2017/2018


Foto: Můstek v Notoddenu (zdroj: archiv)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: