Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 17.10.2021 - 00:11:12
Zdravotní problémy Andrease Koflera
8.12.2017 - 15:00 - skokani - Jan Štěrba


Rakouští skokané letos nezažívají s výjimkou Stefana Krafta zrovna vyvedený vstup do sezony. Navíc jim během prvních tří víkendů chyběl zraněný Gregor Schlierenzauer a po předsezónním úrazu se do formy stále nemůže dostat Michael Hayböck. Těžký pád ještě ke všemu potkal bývalého vítěze Turné Thomase Dietharta. Plné zdraví však bohužel nehlásí ani zkušený Andreas Kofler.


Koflera trápí autoimunitní onemocnění
Nepřítomnost Andrease Koflera na závodech poslední dobou bohužel nebyla dána pouze špatnou formou. Zkušený třiatřicetiletý skokan naposledy do mezinárodních závodů zasáhl v září během COC v Trondheimu. Od té doby se potýká s autoimunitní nemocí, jež mu znemožňuje plný trénink. Jak sám říká, současné dny pro něj nejsou zrovna jednoduché: „Tenhle podzim byl pro mě zatím nejsložitějším obdobím. Přípravě do sezony jsem dal vše, ale byl jsem stále slabší a slabší. Moje tělo bojuje se svými vlastními buňkami. Nejdříve jsem si to nechtěl přiznat, ale nakonec jsem to musel akceptovat a začít řešit. S psychikou žádné problémy nemám, jsem motivovaný trénovat naplno. Ale už loni v zimě jsem si všiml, že něco není v pořádku. Musel jsem značně omezit trénink,“ popsal Kofler své trable pro noviny Tiroler Tageszeitung.

Zdaleka se však ještě nevzdává: „Musím si stanovit nové cíle. Být připravený mentálně nestačí, když tělo nespolupracuje. Výborě drželo minulých patnáct let a teď mi dává znamení. V neděli se společně s Michaelem Hayböckem a Markusem Schiffnerem vydám do Lillehammeru na trénink. Mistrovství světa 2019 v Seefeldu by byl pěkný konec mé kariéry. Můžete mít spoustu plánů, ale věci často skončí úplně jinak,“ snaží si olympijský vicemistr udržet pozitivní přístup k věci.


zdroj: fis-ski.com
Foto: Andreas Kofler (autor: Maja Gara)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: