Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 16.12.2018 - 12:40:42
SPž: Althaus překazila norskou radost, Blažková končí čtyřicátá
2.12.2017 - 19:46 - závody - Jan Štěrba


Druhý závod cyklu Lillehammer Triple nabídl velice podobnou podívanou, jako ten včerejší. Tedy bitvu o vítězství mezi Althaus a Lundby, na kterou se jen zpovzdálí dívaly japonské favoritky. Katharina Althaus však dnes vedení po prvním kole udržela a zaznamenala druhou kariérní výhru. Barbora Blažková tentokrát dokázala postoupit, na bodový zisk to však ještě nestačilo.


Dvojí německá radost a napínavá bitva v Lillehammer Triple
Katharina Althaus napodobila svého skokanského kolegu Richarda Freitaga a postarala se o již dnešní druhý německý triumf v SP. Jednadvacetiletá Němka dnes triumfovala v obou soutěžních kolech a po skocích 98,5 a 93 m se dotáhla na dnes druhou Lundby (98,5 a 92 m) v pořadí SP i Lillehmmer Triple. V lillehammerském klání obě soupeřky před zítřejším závodem na velkém můstku dělí 4,9 bodu. To rozhodně není nikterak rozhodující rozdíl a v tomto souboji se může stát ještě prakticky cokoliv.

Valné šance na výhru v tomto turnaji již nemá Sara Takanaši (94,5 a 87 m), jež se dnes znovu nevešla na stupně vítězů a skončila čtvrtá. Třetí místo jí o jediný bodík dnes vyfoukla krajanka Juki Ito (95 a 88 m). Obě však již v pořadí Lillehammer Triple ztrácejí na Althaus přibližně 40 bodů, což je i pro skokanky jejich kvalit veliká mezera. Pátým místem potvrdila sílu německého týmu Svenja Würth (97 a 84 m). Šestá skončila osamocená Ruska ve špičce Irina Avvakumova (93,5 a 85 m) před sedmou Carinou Vogt (2 x 88 m). Nejlepší výsledek své velice krátké kariéry si připsala 17letá Italka Lara Malsiner (92 a 86,5 m), včerejší deváté místo si dnes zopakovala Špela Rogelj (90,5 a 84,5 m) a elitní desítku doplnila její krajanka Nika Križnar (87,5 a 87 m). I pro ní je to kariérní maximum.


České dívky na body zatím čekají
Narozdíl od toho včerejšího, dnešní závod nabídl i českou vlaječku ve výsledkové listině. Barbora Blažková se do závodu celkem pohodlně probojovala, v něm však bohužel obsadila po skoku 75 m dlouhém až čtyřicáté místo. Dle svých vlastních slov však Lillehammer mezi její oblíbené můstky ani zdaleka nepatří, doufejme tedy v atak bodových pozic již za dva týdny v Hinterzartenu. Jana Mrákotová a Zdenka Pešatová opět uvízly v sítu kvalifikace.


Poslední z dvojice lillehammerských závodů nás čeká zítra. Klání na velkém můstku bude vyhrazeno pro elitní třicítku v součtu prvních dvou podniků a započne v 10:45.


Výsledky kvalifikace
Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí SP 2017/2018
Průběžné pořadí Lillehammer Triple


Foto: Katharina Althaus (autor: Simona Horká)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: