Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 19:27:21
Paweł Wąsek: „Moje skoky zatím nevypadají moc dobře”
22.11.2017 - 15:53 - skokani - Jan Štěrba


Během úvodního víkendu sezony 2017/2018 na můstku Adama Malysze jsme viděli několik debutantů ve Světovém poháru. Jedním z nich byl Polák Paweł Wąsek, který nám shrnul své představení ve Wisle a podělil se o své další plány.


Páteční kvalifikace pro tebe znamenala debut ve Světovém poháru. Jsi i tak zklamaný, že ses nekvalifikoval do nedělního závodu?
Samozřejmě, že cítím zklamání. Přece netrénuju proto, abych v závodě uzavíral výsledkovou listinu.


Jak bys ohodnotil svůj kvalifikační skok? Je to ukazatel tvé aktuální formy?
Určitě to nebyl dobrý skok. Ostatně taková byla také většina skoků v letní sezoně, kdy se mi dobré skoky povedly jen zřídka. Navíc mezi letní a zimní sezonou nebyla prakticky žádná pauza, takže jsem ani nepočítal s tím, že přijdeme na sníh a okamžitě budu ve skvělé formě.


Sezona 2017/2018 konečně odstartovala. Jak na samém začátku hodnotíš svou formu?
Zatím moje skoky nevypadají moc dobře, určitě musím zlepšit spoustu věcí. Doufám ale, že po několika poklidných trénincích na můstku půjde vše kupředu a skok po skoku bude čím dál lepší.


Jaký je pro tebe hlavní cíl letošní sezony, je jím juniorský šampionát ve švýcarském Kanderstegu?
No, celou letní sezonu jsme se na tyhle závody připravovali a určitě jsou pro mě hodně důležité. Chci se ale soustředit na celou sezonu, abych toho v ní dokázal co nejvíc.


Jaké jsou tvé nejbližší tréninkové či startovní plány?
Plánujeme teď jet na dva tréninkové kempy do Rakouska, abychom potrénovali na menších můstcích. Na začátku prosince se mi snad podaří startovat v Kontinentálním poháru v Kanadě.


Autor rozhovoru a hlavního fota: Katarzyna Sluzewska

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: