Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 21.01.2019 - 13:44:17
Vítězem Závodu prvního sněhu v Rovaniemi a finským šampionem se stává Määttä
18.11.2017 - 22:06 - závody - Jan Štěrba


Organizátoři Závodu prvního sněhu v Rovaniemi se letos odhodlali k nestandardnímu kroku. Tento závod prohlásili za mistrovství Finska na středním můstku v době, kdy elitní kvarteto bojuje o body SP v polské Wisle. Zbytek finské reprezentace měl tedy značně usnadněnou úlohu. Roli favorita za těchto okolností potvrdil Jarkko Määttä. Závodu se rovněž zúčastnili zajímaví hosté ze zahraničí.


Määttä šampionem, Olliho porazili Turci i ženská hvězda
Absence Jarkka Määttäho v úvodním podniku je možná trochu překvapivá, čerstvý otec však naznačil, že jeho forma je konkurenceschopná. Dnes se stal v Rovaniemi suverénním vítězem díky skokům 96 a 102 m dlouhým. O 9 bodů zpět zaostal finský talent a obhájce titulu Eetu Nousiainen (95 a 99 m), třetí místo obsadil Juho Ojala (93,5 a 99,5 m). Čtvrtou pozici obsadil nejlepší ze zahraničních hostů, rakouský sdruženář Martin Fritz (92,5 a 96 m). Pátý skončil vítěz EYOFU 2015 Niko Kytosäho (91 a 93 m) před šestým nováčkem ve finském národním týmu Janne Korhonenem (91 a 94 m).

Celkem se představilo 54 skokanů a skokanek včetně mnoha zajímavých jmen. Nechyběla kompletní turecká reprezentace či ženské skokanské hvězdy Manuela Malsiner a především Juki Ito. Závodu se také zúčastnil Harri Olli, jenž se po trestu za účast v svazem neodsouhlasené reklamě snaží o další comeback. Bohužel skončil až 26., mimojiné za dvojicí stále se zlepšujících tureckých závodníků, či zmíněnou Juki Ito. Tento závod bývá často rovněž nominačním kritériem pro klání SP v Kuusamu konaném příští týden, je tedy velmi pravděpodobné, že špičku dnešní soutěže uvidíme za týden ve společnosti světové elity.


Výsledky (TOP 30)


Foto: Jarkko Määttä (autor: Katarzyna Sluzewska) ´

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: