Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 19:01:29
Dawid Kubacki: „Jsem stále lepší a konkurenceschopnější"
4.10.2017 - 21:48 - skokani - Jan Štěrba


Finále LGP je za námi a do začátku zimní sezony chybí již jen přibližně 45 dnů. Pojďme se podívat, co po závěrečném závodě v Klingenthalu řekli jeho hlavní protagonisté!


Dawid Kubacki, vítěz:
„Tvrdá práce po minulé zimní sezoně se ukázala a díky ní jsem prožil léto plné úspěchu. Jsem velmi šťastný, že teď všechno jde tak dobře. Letní sezona zrovna skončila a už se začínáme soustředit na zimu. Před dvěma a půl lety jsem změnil svojí techniku a tenhle proces pokračuje. Díky tomu jsem lepší a konkurenceschopnější.”


Adreas Wellinger, druhé místo:
„Pro mě to bylo opravdu dobré ukončení letní sezony. Jsem spokojený, že to po všech mých problémech v létě tak dobře skončilo. Teď chci pokračovat v tréninku na téhle úrovni a dobře využít nadcházející týdny pro přípravu na zimu. Musím být ještě stabilnější. Skáču sice čím dál lépe, stále ale mám před sebou nějaké úkoly. V zimě chci totiž skákat od začátku do konce na nejvyšší úrovni.”


Johann Andre Forfang, třetí místo:
„S dnešními výkony jsem velmi spokojen. Kvůli zranění jsem tohle léto moc nestartoval, takže stát dnes na pódiu je o to lepší pocit. Celý náš tým měl velmi dobrý den a myslím, že v zimě to může být ještě lepší. Naším hlavním cílem je být lepší než v minulé sezoně.”


Zpravodaj v Klingenthalu: Wiola Marchowska


Foto: Stupně vítězů (autor: Sabine Link)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: