Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 21.01.2019 - 13:43:27
COCm: Návrat Hauera na výsluní, Hlava čtrnáctý
30.9.2017 - 19:47 - závody - Jan Štěrba


Jako již tradičně probíhá v Klingenthalu finále letní sezony. Nejprve přijde na řadu dvojice závodů Kontinentálního poháru, do nichž bylo nahlášeno úctyhodných 81 skokanů! V této konkurenci i několika stabilních borců ze Světového poháru to naši skokani měli pochopitelně složité, i přesto však Lukáš Hlava a Čestmír Kožíšek dokázali bodovat. Slovinskou letku tentokrát v úvodním závodě víkendu předčil norský skokan Joachim Hauer, jemuž se pomalu vrací ztracená forma.


Slovinský B tým potvrzuje sílu, vítězí však Hauer
Mezi silnou německo-slovinskou hradbou skokanů to zástupci ostatních států měli těžké. Přesto se vítězství dočkal Joachim Hauer (134 a 134,5 m), jenž skočil v obou kolech nejdál a po sezoně strávené v norském béčku se letos zřejmě bude škrábat zpět nahoru. V obou kolech si třetí nejlepší výkon připsal Tilen Bartol (2x128,5 m), v součtu to však stačilo na druhý nejvyšší stupínek. Třetí skončil další horký favorit ze Slovinska Domen Prevc (129,5 a 130 m) před překvapivě nejlepším domácím skokanem Moritzem Baerem (130 a 127,5 m). Na páté příčce najdeme znovu slovinskou vlajku zásluhou Andraže Pograjce (130 a 127,5 m). Šestou pozici bral zkušený Francouz Vincent Descombes Sevoie (121 a 133 m).


Smíšené české pocity
Čeští skokani prožili poměrně rozporuplný závod. Čtrnáctý Lukáš Hlava (128 a 124 m) svým výkonem určitě potěšil a po doposud nepovedeném létu si určitě zvedl sebevědomí. Čestmír Kožíšek (121,5 a 114,5 m) osmadvacátým místem natáhl svou šnůru v počtu závodů COC v řadě na bodech a tři body v této konkurenci určitě nejsou k zahození. O poznání méně důvodů ke spokojenosti má zbylé české duo. František Holík (100 m; 47. místo) se ani tentokrát neprosadil. Perličkou budiž fakt, že podobně jako na českém juniorském mistrovství opět těsně porazil Ukrajince Marušjaka, oba bychom však uvítali o několik desítek výše. Zítra tomu tak ale určitě nebude, Holíka totiž nahradí Damián Lasota. Filipa Sakalu bohužel potkala diskvalifikace a ve výsledkové listině ho tudíž nenajdeme.
Úplné finále letošního letního COC nás čeká již zítra. Skokani se v saském Klingenthalu vydají na můstek v 9 hodin v rámci zkušebního kola, první kolo startuje v 10:00.


Výsledky oficiálního tréninku
Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí letního COC 2017


Foto: Lukáš Hlava (autor: Maja Gara)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: