Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 21.01.2019 - 13:39:11
MČR: Mezi ženami kraluje Jana Mrákotová!
29.9.2017 - 21:30 - závody - Jan Štěrba


Den po mužích se v Liberci do stopy vydaly také ženy, aby pod Ještědem svedly boj o republikový titul. Do závodu bohužel zasáhla pouhá pětice českých dívek, mezi nimiž chyběla očekávaná jednička pro zimní sezonu Zdenka Pešatová. Největší favoritkou tudíž byla Barbora Blažková, suverénním výkonem ji však o titul připravila Jana Mrákotová.


Skokanka z Desné dolétla v obou kolech nejdál a po velmi dobrých výkonech v závodech COC v Norsku naznačila, že se momentálně nachází v dost možná nejlepší fázi své dosavadní kariéry. Titul šampionky si vysloužila díky skokům o délce 85 a 91,5 m a závod nakonec ovládla s náskokem 9,5 bodu před druhou Barborou Blažkovou (83,5 a 90 m). Bohužel, obě zmíněné reprezentantky znovu trápil horší styl, který může být v nabitém mezinárodním poli velmi důležitý. Se stylovými známkami neměla problém třetí Štěpánka Ptáčková (82,5 a 81,5 m), jež ve svých patnácti letech ukazuje velký talent. Pod stupni vítězů zůstaly čtvrtá Karolína Indráčková (71 a 80,5 m) a pátá druhá ze sester Ptáčkových Veronika (65 a 69,5 m).


Pro české dívky tím letní sezona končí. Doufejme, že nový trenér a nadějné výsledky ze závěru letní sezony je pořádně nakopnou a prožijí jednu z nejlepších zimních sezon v historii českého ženského skoku.


Kompletní výsledky


Foto: Stupně vítězů závodu (autor: Ota Mrákota)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: