Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 18.10.2017 - 20:17:13
COCm: Ve Stamsu vítězí domácí, na bodech pouze Kožíšek
10.9.2017 - 13:05 - závody - Jan Metelka

O tomto víkendu se kromě LGP v Rusku uskutečnil také Kontinentální pohár mužů ve vskutku hvězdném zastoupení. Závodů se účastnila totiž úplná rakouská špička, včetně vítěze loňského SP Stefana Krafta. O nejlepší příčky se chtěli prát i další známí skokani ze SP, jako Vincent Descombes Sevoie, Domen Prevc nebo Richard Freitag. Do boje zasáhli také tři čeští reprezentanti, avšak za celý víkend si pouze pro 1 bod doskočil Čestmír Kožíšek.

V sobotu nejlepší Kraft, Češi bez bodů
Rakušan Stefan Kraft neměl v sobotu v součtu obou kol žádnou konkurenci. Za skoky dlouhé 115 a 115,5 metrů porazil druhého krajana Daniela Hubera (115 a 112,5 m) o 8 bodů. Na stupních je doplnil mladý a nadějný Slovinec Tilen Bartol (112,5 a 119,5 m). Na čtvrtém místě nakonec skončil Francouz Vincent Descombes Sevoie (113,5 a 115 m) a na pátém Bor Pavlovčič (113,5 a 115 m). Elitní šestku uzavíral další domácí borec a člen rakouského Áčka Manuel Fettner (110,5 a 115 m). Určitým zklamáním byla až 21. příčka pro Gregora Schlierenzauera. Spokojen asi nemohl být ani jedenáctý Richard Freitag. Nejlepším z českých skokanů byl až 43. Čestmír Kožíšek (98 m). Až 51. skončil Damián Lasota (89,5 m) a dokonce ještě 2 příčky za ním Filip Sakala (88 m).

Startovní listina sobotního závodu
Kompletní výsledky sobotního závodu

Dnes Huber oplácí Kraftovi včerejší vítězství
Dnes se konal druhý závod v rakouském Stamsu. Opanoval ho možná trochu překvapivě Daniel Huber (115 a 113,5 m) právě před Stefanem Kraftem (114,5 a 113,5 m). Na bedně je doplnil tentokrát Vincent Descombes Sevoie (114,5 a 112 m). Velice dobrý výsledek si připsal čtvrtý Němec Pius Paschke (114,5 a 109 m). Vyrovnané výsledky o tomto víkendu potvrzuje pátý Tilen Bartol (115,5 a 109,5 m), který po první rundě dokonce vedl. Výborný výsledek si připisuje také domácí Thomas Lackner (110,5 a 111 m), který končí na šesté pozici. Oba závody se vůbec nepovedly Michaelu Hayböckovi. Spokojeni pravděpodobně nejsou ani Gregor Schlierenzauer, Richard Freitag a možná ani Domen Prevc. Pro jediný bodík si dnes pro české barvy doskočil Čestmír Kožíšek (105 a 103,5 m). 45. skončil Filip Sakala (98 m) a až 58. Damián Lasota (86,5 m). Nutno podotknout, že v této konkurenci bylo výrazně těžší bodovat pro některé závodníky, kteří normálně objíždí závody COC.

Startovní listina dnešního závodu
Kompletní výsledky dnešního závodu
Průběžné pořadí COC 2017

Tento víkend tak zůstává bohužel i nadále pro české skokany nepovedený a tak doufáme že druhý závod LGP v Čajkovském to změní. Kontinentální pohár mužů pokračuje již příští víkend dvojicí závodů v norském Trondheimu.