Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 16.10.2018 - 21:20:54
LGPž: Takanaši vítězí v kvalifikaci, dvě Češky jdou do závodu!
8.9.2017 - 13:41 - závody - Jan Štěrba


Nadcházející víkend bude přímo nabitý skokanskými podniky. Jedním z nich jsou závody letní Grand Prix v ruském Čajkovském. V nejrozlehlejším státě světa se kromě mužů představí také ženy, jež zde prožijí finále své letní soutěže. Do Ruska se sjelo celkem dvaapadesát závodnic a k české radosti se naše zástupkyně rozhodně neztratily. Do závodu z dnešní kvalifikace prošly Zdenka Pešatová a Barbora Blažková.


Při neúčasti průběžně vedoucí Juki Ito si na celkový triumf brousí zuby její největší rivalka, Sara Takanaši. Japonská fenoménka svůj záměr potvrdila již dnešní výhrou v kvalifikaci. Jako jediná překročila stometrovou hranici (100,5 m) a o 11,7 bodu předčila extrémně talentovanou Francouzku Lucile Morat (99,5 m). Třetí skončila s obrovskou ztrátou jediná Finka ve startovním poli Julia Kykkänen (92 m), jež těsně přeskočila domácí Irinu Avvakumovou (91 m). Pátým místem zazářila mladá Norka Silje Opseth (92 m) a pro pozici šestou si doskočila Juka Seto (91,5 m).

České závodnice prožily poměrně povedenou kvalifikaci. S přehledem postoupila zejména dvacátá čtvrtá Zdenka Pešatová (88,5 m). Nějvětší česká naděje mohla být ještě výš, stylové body kolem čtrnáctky však dnes nejlepší Češku srazily o několik pozic dolů. S postupem neměla problém ani čtyřiatřicátá Barbora Blažková (83 m), která se o pozici podělila s Italkou Runggaldier. Do závodu se naopak nedokázala protlačit Jana Mrákotová (68 m), na níž zbyla 48. pozice. I ona však ve druhém tréninku ukázala, že postup je v jejích silách.


První ze dvou ruských individuálních klání začne zítra v 10 hodin dopoledne našeho času (v Rusku je o tři hodiny více). Bohužel, jako již tradičně v rámci LGP, přímý přenos nenabídne žádná z nám známých stanic.


Kompletní výsledky oficiálního tréninku
Kompletní výsledky kvalifikace
Startovní listina sobotního závodu


Foto: Sara Takanaši (autor: Simona Horká)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: