Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 17.10.2018 - 03:43:54
Borek Sedlák: „Jsem za Frenštát rád“
24.8.2017 - 21:29 - závody - Jan Štěrba


Borek Sedlák si během víkendu ve Frenštátu mohl užívat volna. LGP mužů, ve kterém působí jako asistent ředitele závodu, totiž pokračuje až nadcházející víkend v japonské Hakubě. Návštěvu Memoriálu Jiřího Rašky přesto bývalý český reprezentant nevynechal a podělil se s námi o své dojmy nejen z Beskyd, ale také okomentoval aktuální dění ve skokanském světě.


Jaké jsou tvoje pocity z konání letní Grand Prix ve Frenštátu?
Určitě je to dobrá věc. I pro holky je to ku prospěchu věci, protože bez Frenštátu by měly v létě jen tři závody. Takže Frenštát se stará i o propagaci ženského skoku a jsem za ně i za ČR rád, že se skoky na nejvyšší úrovni vrátily, i když zatím jen v letním seriálu.


Vyzkoušel sis funkci asistenta ředitele závodu u žen, nyní zastáváš stejnou pozici u mužů. Je tam nějaký rozdíl?
Řekl bych, že tlak v mužském skoku je trošku větší. Asi je to spojené i s marketingem a se vším, protože si musíme přiznat, že mužský skok je stále na vyšší úrovni, než ten ženský. Takže u žen jste ve trochu větším klidu, ale jinak je ta práce v základu úplně stejná.


Budeš ve své funkci pokračovat i nadále?
Zatím mám informace, že bych měl pokračovat. Tak snad mě nikdo nepřekvapí a nenapíše, nezavolá, ať už nejezdím (smích).


Jak se ti líbí v létě testovaná novinka – kvalifikace bez předkvalifikovaných skokanů?
Já se o tom dozvěděl ještě předtím, než to šlo oficiálně ven od Waltera Hofera. Je to jeho návrh a uvidíme, zda to projde a schválí se to. V některých situacích to určitě může být ku prospěchu věci, protože třeba pro pořadatele je dobré, když celá špička nastoupí do kvalifikace a udělá už tu kvalifikaci zajímavější pro diváky pod můstkem nebo u televize.

Ale jak vidíme, může přijít kvalifikace jako v pátek (Sara Takanaši byla diskvalifikovaná, pozn. red.) , nebo větrná kvalifikace na MS či OH, a může se stát, že některý z největších favoritů nepostoupí do závodu. Proto je to v létě v testovací fázi, aby si na podzim všichni sedli a rozhodli, jestli to skoky posouvá vpřed a zda to bude finální podoba i pro zimní sezonu.


Chystají se ještě nějaké jiné novinky?
Myslím, že vše ostatní zůstane při starém, protože nás čeká olympijská sezona a bude se jednat jen o minimální změny, větší změny se udají možná až po olympijské sezoně.


Borku Sedlákovi děkujeme za rozhovor a přejeme mu příjemný letní odpočinek před náročnou zimní sezonou.


Autor rozhovoru: Jan Štěrba st.


Foto: Borek Sedlák (autor: Violeta Marchowska)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: