Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.10.2021 - 12:48:10
Sara Takanaši a Maren Lundby po víkendu ve Frenštátě pod Radhoštěm
20.8.2017 - 12:12 - skokanky - Jan Štěrba


Frenštátský skokanský areál zažil o víkendu velkou premiéru v podobě prvního podniku nejvyšší ženské kategorie v dějinách. Sara Takanaši prožila těžší víkend, než jaký sama očekávala, do prvního závodu kvůli diskvalifikaci zasáhnout nemohla. V tom druhém již porazila všechny své soupeřky včetně Maren Lundby, jež však z České republiky odjede se dvěma pódiovými příčkami. Dojmy obou uvedených závodnic vám nabízíme v tomto článku.


Sara Takanaši si ve druhém závodě spravila chuť a stále živí naději na svůj již šestý triumf v celkové klasifikaci LGP, ženský skok navíc v tomto seriálu dosud jinou vítězku nepoznal. Rozhovor se kvůli výrazné jazykové bariéře rodil obtížně, Japonka si však pobyt ve Frenštátu užívala: „Tenhle můstek mám ráda, první skoky nebyly tak dobré, ten poslední ale už ano,“ pochvalovala si jednadvacetiletá skokanka pokus, jímž ustanovila nový ženský rekord můstku. Kladně se vyjádřila i o českém prostředí: „Měli jsme tu i dobrou podporu, takže s těmito závody jsem opravdu spokojená.“ A jaký je další program japonské fenoménky? „Dalším závodem je Shiozawa a potom Čajkovský, doufám, že tam opět zvítězím,“ netají své ambice vítězka sobotního frenštátského klání.


Maren Lundby si ve Frenštátu připsala třetí a druhé místo, čímž zaznamenala druhý nejlepší víkend své kariéry. I ona se ve Frenštátu cítila dobře: „Jsem tu poprvé a opravdu se mi tu líbí, na můstek jsem si nejdřív musela trochu zvykat, ale dnes už jsem se na něm cítila dobře. Atmosféra byla skvělá. Mnohokrát už jsem byla v Liberci, na několika tréninkových kempech a také na Mistrovství světa 2009, takže Česko už trochu znám,“ sdělila nám své dojmy nejlepší norská reprezentantka. Jak se těší na historicky první závody ženských družstev, k nimž dojde v prosinci? „Myslím, že to je skvělé pro náš sport. Můžeme ukázat další formát našich závodů a určitě to bude stát za to. Doufám, že i já kolem sebe budu mít tým, který bude ve formě, pak to bude opravdu skvělé,“ je natěšená třiadvacetiletá skokanka.


Autor rozhovorů: Jan Štěrba st.


Foto: Stupně vítězů sobotního závodu (zdroj: OV Frenštát)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: