Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 19.10.2018 - 16:06:32
LGPž: Ito pomstila diskvalifikaci Takanaši, Češky zatím bez bodů
18.8.2017 - 19:36 - závody - Jan Štěrba


Je za námi první z dvojice závodů ženské LGP ve Frenštátu pod Radhoštěm. Po diskvalifikaci největší favoritky Sary Takanaši však diváci o japonskou hymnu ochuzeni nebyli. Místo své krajanky na výsluní hbitě zaujala Juki Ito, která se tím zároveň oblékla do žlutého. České skokanky v dnešním závodě na body nedosáhly.


Vítězství největší favoritky a supertalent na druhém místě, Češky s nulou na kontě
Juki Ito potvrdila japonskou dominanci a po nedobrovolné neúčasti Takanaši také roli největší favoritky dnešního závodu. Již v prvním kole si vybudovala pěkný náskok, který po skocích na značky 95,5 a 93 metrů dokázala udržet. Nejlepší výkon finále si však připsala mladičká Francouzka Lucile Morat (91 a 94,5 m). Čerstvě šestnáctiletá skokanka znovu ukázala svůj obrovský potenciál stát se novou Coline Mattel, avšak s lepším pokračováním kariéry. Se třetím místem mohla být určitě spokojena Maren Lundby (93 a 92 m), jež dává přece jen přednost větším můstkům. Pod stupni vítězů zůstala další z velkých favoritek Irina Avvakumova (90 a 93 m) a po dobrém druhém skoku se na páté místo prosadila nejlepší Slovinka Ema Klinec (89,5 a 94 m). Šesté místo putovalo do Japonska zásluhou Juky Seto (2x 89,5 m).

České skokanky bohužel na body nedosáhly. Nejblíže jim byla Zdenka Pešatová (77,5 m), i ta však na 36. místě zaostala o téměř šest bodů za postupem. Barbora Blažková (76,5 m), skončila osmatřicátá, Jana Mrákotová (76 m) ještě o místečko za ní.

České ani další méně úspěšné skokanky dneška však smutnit nemusí, již zítra je na programu druhé frenštátské klání. V zítřejším závodě budou mít česká děvčata plnou podporu nás a všech fanoušků, jež je snad donese na první letošní body! Kvalifikace vypukne ve 12:30, první kolo odstartuje přesně ve 14 hodin.


Výsledky zkušebního kola
Kompletní výsledky závodu
Průběžné pořadí LGP 2017


Foto: Juki Ito (autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: