Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 16.12.2018 - 17:28:25
Návrat Ruska a rekordní porce letů v nové sezoně
9.4.2017 - 19:19 - závody - Jan Štěrba


Minulý týden byly na tradičním jarním kongresu FIS v Curychu schváleny předběžné verze kalendářů pro nadcházející sezonu 2018/2018. O příjemném českém překvapení v podobě ženských závodů LGP ve Frenštátu jsme vás již informovali, dnes se pojďme podívat na zimní sezonu.


Sezona startuje opět v Ruce, chybí Klingenthal
Zimní sezona bude odstartována dvojicí závodů ve finské Ruce. První týmový se uskuteční 25. listopadu, ten druhý (individuální) o den později. Další víkend se ponese ve znamení návratu SP do Nižného Tagilu, který letos kvůli nesplnění podmínek FIS absentoval. Cirkus SP se poté přesune do německého Titisee-Neustadtu, jenž v kalendáři nahradí saský Klingenthal. Před Turné čtyř můstků ještě skokani tradičně navštíví švýcarský kanton Obwalden, ve kterém se nachází můstek v Engelbergu.


Po Turné kratší, avšak letecký program
Vzhledem ke konání olympijských her letos odpadají rovnou tři víkendy. Fanoušci letů na lyžích si však i tak přijdou na své, létat se totiž bude na všech čtyřech momentálně provozuschopných mamutech. Po Turné se skokani přesunou na mamutí můstek Kulm, o týden později je již na programu letecký světový šampionát v Oberstdorfu. Následně nás čeká trojice polských závodů a poté je v plánu německý Willingen, kde by se měly tentokrát odehrát hned dva individuální závody. V kalendáři vůbec poprvé v tomto tisíciletí chybí japonské Sapporo, SP tak letos bude takřka ryze (pokud nepočítáme Rusko) evropský.

Po korejské Olympiádě nás čeká víkend ve Finsku, o místu konání však ještě rozhodnuto nebylo. Organizátoři v Kuopiu totiž mají finanční problémy a zástupci Skiklubu Lahti se nemůžou dohodnout na podmínkách s finským svazem. V kalendáři nechybí druhý ročník norského turnaje RAW Air. Program však dozná drobných změn a zřejmě se upustí od týmových závodů. Seriál také možná místo Osla započne v Trondheimu, čímž by skokani vymizeli z programu tradiční neděle zimních sportů na Holmenkollenu. Finále v Planici je naopak takřka jistotou.


Letní kalendáře jsou veskrze tradiční, kromě již zmíněného Frenštátu je jedinou změnou chybějící závod v Einsiedelnu. Uvedené kalendáře se však ještě může lehce změnit koncem května na dalším kongresu ve slovinské Portoroži, kde padnou definitivní rozhodnutí.


Kalendář LGP 2017
Kalendář SP 2017/2018


Foto: Logo FIS (zdroj: archiv)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: