Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 27.10.2021 - 12:14:50
Odliv trenérů z ČR pokračuje, po Doležalovi odchází také Radek Žídek
1.4.2017 - 19:47 - týmy - Jan Štěrba


Loni Michal Doležal (foto), letos Radek Žídek. Tak vypadá bilance trenérských přestupů z českého týmu do celku polského. Naši severovýchodní sousedé se po nepovedené sezoně svého B týmu rozhodli trenérský štáb osvěžit a volba padla právě na Žídka.


Česká republika tím ztratí dlouholetého člena trenérského výboru. Žídek působil již od roku 2009 jako trenér B týmu v době působení Davida Jiroutka u českého áčka a poté se stal asistentem Michala Doležala. Letos pracoval společně s Jakubem Jiroutkem především se zkušenější částí českého celku. Poláci již loni v létě přetáhli Michala Doležala především kvůli vidině špičkového materiálu v podobě kombinéz a tato akvizice se jim letos nepochybně osvědčila.

Neosvědčil se však Robert Mateja na pozici B týmu. Zatímco elitní Poláci sbírali vavříny v závodech SP, jejich béčko se trápilo. To vedlo vedení polského svazu k odvolání Mateji a sháňce po novém trenérovi. Radka Žídka jako svého bývalého asistenta mohl Doležal určitě jedině doporučit, od příští sezony tak v polských barvách uvidíme rovnou dva české trenéry. Povede se Žídkovi stejně dobře jako Stefanu Horngacherovi? Náhrada za Radka Žídka dosud nebyla oznámena.


Foto: Michal Doležal (zdroj: pzn.pl)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: