Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 20:36:12
Stefan Kraft: „Nehodlám usnout na vavřínech“
29.3.2017 - 22:09 - skokani - Jan Štěrba


Letošní poslední stupně vítězů byly plná nej. Zvítězil skokan s největším počtem letošních vítězství, druhé místo obsadil držitel nejvíce druhých míst a třetí byl skokan vůbec nejzkušenější. Řeč je pochopitelně o Stefanu Kraftovi, Andreasi Wellingerovi a Noriaki Kasaiovi. Jaké byly jejich dojmy po skončení letošní sezony?


Stefan Kraft po skončení sezony 2016/2017 těžko hledal superlativy: „Tahle sezona byla neuvěřitelně skvělá, jsem až nepopsatelně šťastný. Moje trofeje ve Světovém poháru i Světovém poháru v letech na lyžích jsou třešničkou na dortu za to, jak tvrdě jsem letos pracoval.“ Neopomněl také poděkovat svému okolí: „Je to také poděkování celému mému tým, rodině a fanouškům za podporu a pomoc během celé sezony. Bez nich bych to nikdy nedokázal. Není to jen můj úspěch, je to náš úspěch a také velké štěstí,“ tvrdil skromně Kraft. Jaký má jeden z elitních rakouských sportovců názor na svého úhlavního soka – Kamila Stocha? „Pro mě bylo opravdu velké bojovat s Kamilem Stochem. Je úžasným skokanem na lyžích a také měl skvělou sezonu“, řekl vítěz letošního SP.

Jak by popsal letošní poslední závod? „V prvním kole jsem předvedl úžasný skok. Samozřejmě jsem chtěl letět i podruhé, ale v těchto podmínkách to bylo prostě nemožné, takže zrušení druhého kola bylo dobrým krokem,“ podpořil rozhodnutí jury třiadvacetiletý skokan. Na další týdny má ambiciózní plány: „Skoky na lyžích mě dělají neuvěřitelně šťastným a doufám, že má forma vydrží i do dalších sezon. To by bylo skvělé! Teď je čas na oslavu a trochu odpočinku po celé té vzrušující sezoně, pak už zpět do tréninku. Příští sezona bude extrémně důležitá vzhledem ke konání Olympiády. Jedna věc je víc než jistá – nehodlám usnout na vavřínech,“ shrnul Kraft.


Syndrom věčně druhého v letošní sezoně chytil Andreas Wellinger: „V prvním kole jsem měl skvělý skok. Opravdu jsem chtěl, aby tak dobrý byl i ten druhý, ale podmínky mi to nedovolily. Zrušení druhého kola bylo správným rozhodnutím. Zezačátku pro mě byla sezona hodně nevyrovnaná, ale věci, které se staly po Turné, byly neuvěřitelné a poskytly mi mnoho motivace do dalších let,“ okomentoval svou dosud nejlepší sezonu veliký německý talent.


Druhým, čtvrtým a třetím místem ukončil letošní sezonu Noriaki Kasai: „Je skvělé zakončit sezonu v dobré formě. Už teď se těším na tu další. Loni jsem v Planici měl svůj pětistý start a letos jsem tu stál na pódiu. Planica je pro mě speciální místo, má rodina mě tu navštívila a celkově to pro mě bylo dobré,“ pochvaloval si japonský skokanský mistr letošní závěr.


Foto: Stefan Kraft (autor: Maja Gara)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: