Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 19:16:44
Stefan Kraft: „Neděle o všem rozhodne“
24.3.2017 - 20:22 - skokani - Jan Štěrba


Očekával se souboj Stefana Krafta a Kamila Stocha o vítězství v SP, nakonec se dnešní klání zvrhlo v bitvu mezi Kraftem a Wellingerem. Po závodě své dojmy z první planické soutěže sdělili na tiskové konferenci. na níž nechyběl ani Markus Eisenbichler.


Stefan Kraft byl dnes jediným skokanem, jenž dvakrát překonal hranici 240 m, a po zásluze tudíž triumfoval: „S mým vítězstvím jsem extrémně spokojený. Dodalo mi to spoustu sebevědomí pro boj o výhru v celkovém pořadí SP, ale bitva ještě nekončí! Nedělní závod o všem rozhodne. Je příjemné bojovat s tak skvělým skokanem, jako je Kamil,“ soustředí se na poslední letošní individuál třiadvacetiletý skokan.

Kraft doufá rovněž v týmový úspěch: „Zítra bychom také chtěli udělat skvělý výsledek jako tým a doufám, že zvládneme i zvítězit. Bude to ale těžké, protože Poláci, Norové i Němci jsou tu silní,“ uvědomuje si lídr SP sílu ostatních týmů. A jak se Kraftovi líbí zdejší atmosféra? „Atmosféra v Planici je vždy perfektní. Když jste nahoře a slyšíte všechny ty fanoušky dole, je to překrásný pocit. Zkrátka skvělé!“ nešetřil superlativy Stefan Kraft.


Andreas Wellinger si svůj dnešní výkon rovněž pochvaloval: „Tuhle zimu už jsme na stupních vítězů byli v tomhle pořadí několikrát. Já a Markus jsme ukázali skvělé lety. Jsem absolutně šťastný, že mohu skákat v této fázi sezony na tak vysoké úrovni,“ otřepal se Wellinger rychle z vikersundského neúspěchu. Jak vidí zítřejší německé šance? „Zítra určitě nejsme hlavními favority, když však všichni čtyři předvedeme dobré lety, tak máme určitě šanci přistát na pódiu,“ je před zítřejším závodem opatrný nový „Milka-man“.


Poprvé si v leteckém závodě stoupl na stupně vítězů Markus Eisenbichler: „Zdejší můstek je trochu odlišný od toho ve Vikersundu a až do letoška jsem zde vždy měl problémy. Letos jsem však přijel ve velmi dobré formě a mé lety tu hned fungovaly. Je to pro mě dnes nejemotivnější pódium mé kariéry, protože jsem se stal skokanem na lyžích právě díky letům. Budu i nadále intenzivně pracovat, chci se totiž dostávat i na stupínek nejvyšší!“ prozradil autor nejdelšího letu dnešního dne.


Foto: Stefan Kraft (autor: Maja Gara)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: