Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 19:50:36
Sebastian Colloredo: „Nikdy se nevzdáváme“
21.3.2017 - 10:55 - skokani - Jan Štěrba


Italští skokani na lyžích v letošní sezoně pod novým trenérem Lukaszem Kruczkem zaznamenali vzestup formy. Daří se především Bresadolovi, Insamovi a Colloredovi. A právě posledně jmenovaný nám během norského turnaje RAW Air poskytl rozhovor nejen o sobě, ale také o italském skoku jako celku.


Po dlouhé době se účastníte také závodů družstev, jaké je být zpátky?
Samozřejmě je to pěkné, ale nejen být v závodě ve čtyřech, ale i celkově pro tým. Být na hotelu a celém turné spolu, to opravdu zlepší atmosféru v týmu.


Nacházíme se na novém turnaji RAW Air, co na něj říkáte?
Ano, je to zábava, sice trochu delší než obvykle, ale určitě je to dobré. Máme totiž mnoho šancí na daleké skoky a zisk dobrých výsledků.


Jak byste ohodnotil dosavadní průběh sezony?
Určitě jako tým rosteme. Začali jsme s novým trenérem letos od nuly. V létě jsme začali v závodech FIS Cupu a pak jsme se přesunuli do Kontinentálního poháru, kde jsme udělali několik dobrých výsledů včetně několika stupňů vítězů. Postupuji krok po kroku a doufám, že se mi na tato umístění podaří dosáhnout i ve Světovém poháru.


V Innsbrucku jste letos doskočil až na deváté místo, je to jeden z největších úspěchů vaší kariéry?
Ano, to byl z mého pohledu první signál, že pracujeme opravdu dobře. V dalších několika letech ještě budeme v elitní desítce mnohokrát.


V létě 2014 jste změnil telemarkovou nohu, jaký to mělo důvod?
Mohla za to moje letová pozice. Pokaždé jsem totiž letěl hodně k levé straně, a když jsem ještě vykročil levou nohou do telemarku, byl jsem opravdu hodně blízko mantinelu. Takže jsem začal vykračovat pravou nohou a díky tomu se můžu dostat zpátky doprostřed můstku.


Jaké jsou vaše cíle do další sezony, nechybí vám už trochu motivace po několika slabších letech?
Určitě ne, doufám, že mě čeká ještě hodně skokanských závodů. Myslím, že naše práce se teprve začíná projevovat a hlavně myslím na Olympijské hry, to je můj hlavní cíl, na kterém pracuji.


Jak to vypadá se skokem na lyžích v Itálii?
Jak jsem říkal, pomalu rosteme. Letos je to první krok a myslím, že dáváme správný signál všem lidem v Itálii, že věříme skoku na lyžích, pracujeme tvrdě den co den a nikdy se nevzdáváme.


Nejlepšímu italskému skokanovi poslední dekády děkujeme za rozhovor a přejeme mu splnění všech jeho (nejen) sportovních cílů.


Foto: Sebastian Colloredo (autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: