Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 21:00:39
Tomáš Vančura: „Už jen odpočítávám dny do konce“
18.3.2017 - 11:53 - skokani - Jan Štěrba


Do zítřejšího závodu se bohužel nepodívá kromě Jana Matury a Vojtěcha Štursy ani Tomáš Vančura. Českého mladíka již delší dobu trápí ne zcela ideální forma, kolem níž se točil také náš pokvalifikační rozhovor.


Do závodu bohužel ani napočtvrté neproklouzl Tomáš Vančura: „Na lety jsem se těšil a po tomhle skoku už se na ně ani netěším, protože už mě tyhle skoky frustrují. Nebaví mě to prostě, nejde to. Nevím, co s tím dál, asi jediné řešení bude konec sezony. Už jen odpočítávám dny, kdy to skončí, protože to je celou sezonu trápení,“ vyjádřil své zklamání Vančura. Znamená to, že ho neuvidíme už ani v Planici? „Jo, tam asi budu. Podle toho, jak mi řekne trenér. Já bych chtěl dobře skákat, ale bohužel to nejde. Nevím proč,“ krčil rameny dvacetiletý český skokan. Dnes se konala nejnáročnější kvalifikace za více než deset let, nemrzí Vančuru, že se navíc sešla taková konkurence? „Ne, už mě to ani nemrzí, protože fakt skáču špatně, bohužel to tak je. Nevím, jak bych tyto skoky zhodnotil, je to už bez chuti.“

Přesto o svých mezerách ví: „Na hraně se odrážím brzo, takže netrefuju odraz. A potom v letu z toho vychází špatná letová figura, proto to tady nelítá,“ popsal rodák z Valašského Meziříčí. Mezi mamutím můstek v Oberstdorfu a Vikersundu velké rozdíly nehledal: „Nevím, v čem je to odlišné. Asi v těch skocích, že mi to prostě nejde,“ posteskl si český talent. Sezonu by tedy i přes vítězství v jednom ze závodů COC hodnotil jako neúspěch? „Zas úplně neúspěch to nebyl, ale chtěl jsem skákat líp. Chtěl jsem postupovat aspoň do druhého kola a bohužel nepostupuju ani z kvalifikace, to mě celkem mrzí." Do zítřejšího závodu družstev půjde Tomáš s čistou hlavou: „Do družstev je určitě potřeba se sebrat a dokázat maximum. V týmu je dobrá nálada, takže z toho můžu čerpat pozitivní energii,“ zakončil náš rozhovor Tomáš Vančura již o něco veseleji.


Všem českým skokanům děkujeme za poskytnutí rozhovorů a přejeme hodně dlouhých letů do závodu družstev!


Foto: Tomáš Vančura (autor: Maja Gara)

Jan Štěrba




Komentáře ke zprávě: