Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 20:52:07
Viktor Polášek: „Létání je super!“
18.3.2017 - 00:30 - skokani - Jan Štěrba


Svou očekávanou leteckou premiéru dnes zažil Viktor Polášek. Na mamutu se rozhodně neztratil a výkonem 183 metrů si vytvořil nejen osobní rekord, ale také vysloužil postup do závodu z náročné kvalifikace. Po svých prvních letech byl vskutku plný emocí, o které se s námi vzápětí podělil.


Viktor Polášek dnes zažil svůj debut na mamutím můstku: „V prvním skoku jsem byl trochu připosr***, ale to je asi normální (smích). Ale teďka ten druhý skok se mi už líbil, byl i lepší z hrany, takový trošku odvážnější. Nějakých těch 183 metrů, to už je hezký,“ pochvaloval si první den novoměstský skokan. Pociťoval zvýšený adrenalin? „No, to jo. Když jsem dopadl po prvním skoku, tak jsem měl tak 220 tep, takže to byla trošku sranda.“ Před prvním skokanem musel Viktor pryč z lavičky, jak se cítil? „To tomu ještě přidalo, to byla taková tečka ještě předtím, než jsem vlastně skočil (smích). Jsem si říkal: „No, teď to dávají dolů, tam je asi moc proti.“ A pak jen vidím, že to šlo o tři nahoru, tak jsem si oddychl, že tam je asi zezadu (smích). To pro mě bylo pozitivní,“ popsal nám své pocity český letecký benjamínek.

Na rozdíl od svých zkušených kolegů zde sbírá nové zážitky: „Ty přesuny jsou hrozný. „Takovýhle den jsem ještě nezažil, vlastně celých těch deset dní je pro mě úplně nových (smích). Je to už náročné, dneska už jsem mezi obědem a odjezdem napůl spal, napůl jsem koukal do telefonu, kdyby se náhodou jelo, takže to bylo takový únavný už.“ Prodloužila mu vidina letů cestu i pocitově? „No, to asi jo. Ale jak říkám, teď už to bylo v pohodě a i předtím myslím, že na první skok jsem to zvládl v pohodě,“ byl se sebou sedmnáctiletý skokan spokojen. Je bájná hranice dvou set metrů již na dosah? „V prvním skoku to bylo hodně daleko, to byl takový pojišťovák. Vyletěl jsem hodně do výšky, tak jsem si říkal: „Jo, to bude daleko“ a najednou mě to přisálo k zemi (smích). Tak jsem si říkal: „Ty jo, těch 200 metrů je hodně daleko." Ale teď, jak jsem se k tomu přiblížil o nějakých dvacet metrů, tak už je to o dost blíž. A zítra to snad bude ještě blíž,“ věří Polášek.

Můstek na něj rovněž působí dobře: „Nájezd mi přišel takový zakopaný větší a potom ten let to je něco jiného, to jsem ještě nezažil nikdy, takže to nemám s čím porovnávat (smích), ale je to super,“ netajil nadšení český talent. A jaký by chtěl na konci sezony mít osobní rekord? „Já budu rád za každý skok přes 200 metrů, takže když to bude 200,5, bude mi to úplně stačit (smích). To zas bude první skok něco úplně od začátku v klidu, takže uvidíme. Ale budu se určitě snažit co nejdál!“


Foto: Viktor Polášek (autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: