Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 20:41:24
Roman Koudelka: „Bylo tam moc nervozity a chtění“
16.3.2017 - 22:18 - skokani - Jan Štěrba


Devátým místem dnes potěšil české příznivce Roman Koudelka. Připsal si letošní druhý nejlepší výsledek a nejlepší umístění na evropské půdě. Po závodě nám rovněž poskytl rozhovor.


Na rozdíl od včerejška byl Roman Koudelka spokojen i s povětrnostními podmínkami: „Jo, dneska počasí vyšlo, akorát myslím, že ani jeden skok nebyl úplně extra povedený. Oba byly velice dobrý, ale zkušební mi asi vyšel nejlíp, tam byl opravdu trefený odraz a byl uvolněný. Do závodu tam asi bylo trochu nervozity a chtění a trošku hlavně v prvním kole metry chyběly,“ posteskl si Koudelka. Zklamaný ale nebyl: „Zklamání necítím, vím, že bylo dnes i na víc, ale důležité je mít vždy pokoru, do desátého místa je to vždy dobrý.“ Bude tedy devátý skokan dnešního závodu opouštět Trondheim spokojený? „Odsud většinou odjíždím s dobrým pocitem, tenhle můstek mám opravdu rád, a jak jsem říkal, vyšlo počasí, skoky se dneska zlepšily, stopa byla taky trošku jiná, než včera, takže to mně sedlo a teď se jen modlit, ať vyjde počasí ve Vikersundu a užít si tam lety,“ byl natěšený Koudelka.

Spokojený je i se svými výkony v Norsku: „Na tom norském turné zatím musím zaťukat, že si vedu dobře a škoda Osla, tam jsem trošku pokazil skoky do závodu. To se ale nedá nic dělat, doufám, že ve Vikersundu ukážu, že umím i lítat a ne jen skákat na menších můstcích,“ má jasné předsevzetí třináctý skokan průběžného pořadí RAW Air. Je pro českou jedničku turné RAW Air výš, než obvyklé závody SP? „Ještě to není uzavřené, ale nevedu si úplně špatně, takže mám z toho radost a dobrý pocit. Víc než SP to není, každý závod je specifický a spíš je zajímavé se na tomhle turné kouknout na konci na celkový výsledek, ale celkově mi SP letos určitě nevyšel,“ není Koudelka s letošní sezonou příliš spokojen. Na lety odjíždí se smíšenými pocity: „Já se tak těším, netěším, vždycky je to trochu o stresu, nejsem úplně letec a lety nemám tolik v oblibě. Ale třeba se to změní a začne se mi dařit i na letech. Věřím tomu, že když sedne počasí a vyjde mi to tak ukážu, že umím i lítat.“

Zítřejší závod se má skládat pouze z jediného kola, co je toho příčinou? „Oni odložili i tréninky o hodinu, protože čas na přesun tam skoro žádný není. Vlastně letíme někdy v osm ráno a ve dvě hodiny odpoledne už měl být trénink, což byl absolutní nesmysl, protože z hotelu k můstku to trvá přes hodinu cesty autobusem. Takže asi proto to takhle udělali, ale problém v tom není, všichni mají stejný podmínky,“ je český reprezentant s náročným programem smířený. RAW Air tedy zítra dostojí svému názvu? „Já si myslím, že určitě (smích). Protože myslím, že ty odjezdy šly naplánovat trošku jinak, kdyby se přelítlo už dneska a to samé z Lillehammeru kdyby se jelo už večer, tak to asi bude lepší, ale všichni se s tím musíme poprat.“ Minulý březen se radoval ze zatím posledního triumfu, kdy bude nejlepší šance na ten další? „Myslím, že mě ještě čeká ještě dlouhá kariéra, ale takhle nad tím nepřemýšlím, každá sezona je jiná, někdy to jde, někdy nejde a určitě je mým cílem získat medaili na OH nebo MS a pro to budu dělat všechno,“ má jasno Roman Koudelka.


Foto: Roman Koudelka (autor: Maja Gara)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: