Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.10.2021 - 21:05:01
Viktor Polášek a Roman Koudelka po trondheimském prologu
15.3.2017 - 22:57 - skokani - Jan Štěrba


Nejlepší dvojicí českých skokanů v dnešním prologu byli Viktor Polášek a Roman Koudelka. Polášek i přes horší dopad potěšil patnáctým místem, Roman Koudelka skončil v ne zcela ideálních podmínkách třicátý čtvrtý. O dojmech z dnešního nestandardního dne se s námi oba podělili po svých skocích.


Českým tahounem byl dnes Viktor Polášek: „Konečně se to povedlo od toho Osla, i když v Lillehammeru byly ty skoky dobré a celkově se mi tam líbilo, nevím, co to bylo za sabotáž v Oslu (smích). Jsem rád, že jsem zase zpátky v těch starých kolejích,“ neskrýval spokojenost dnes nejvýše postavený Čech. Co měly znamenat gestikulace do kamery po doskoku? „Na 134 metrech nedat telemark, to je trošku ostuda. Ale je to jenom kvalifikace, do závodu tam bude určitě (smích),“ přislíbil lepší dopad patnáctý skokan dnešního dne. V Oslu a Lillehammeru skákal vůbec poprvé, je to tady jiné? „Ne, já tady mám premiéru úplně na každém můstku (smích). Ale můstek se mi líbí, takový trošku specifický nájezd, že vám to dodá energii v rádiusu, ale líbí se mi tu,“ pochvaloval si skokanský areál autor jednoho z nejdelších skoků. Ze zrušení závodu v Lillehammeru nadšený nebyl: „Trošku mě to mrzelo, i když ten skok nebyl úplně dobrý. Sice jsem tomu (postupu, pozn. red.) ze začátku moc nevěřil, ale podmínky se pak ukázaly jako hlavní a možná by to do druhého kola dalo.“

Dnešní počasí bylo zvlášť po příjezdu hodně divoké, věřil Viktor vůbec, že se bude závodit? „Já jsem dostal informaci, že se skákat určitě nebude, takže jsem tomu moc nevěřil. Ale jak můžeme vidět, krásný podmínky, možná trochu ten sníh vadí, ale jinak je to super,“ byl s dnešním skokanským dnem spokojen nejlepší světový junior. O něco méně vychvaloval dnešní dopoledne: „To bylo hrozný (smích). V autobuse jsme měli hrozné teplo, takových 40 stupňů, takže jsme museli změnit autobus a tam zase byla hrozná zima (smích). No ale co, seděli jsme, popovídali si s klukama a poslouchali písničky, ono to docela uteče,“ zachoval i tak optimismus Viktor Polášek. A jak při sněžení držela nájezdová stopa? „Sníh tomu ani tak nevadí, spíš jak tam foukají fukary, tak se stopa hrozně otepluje a trošku měkne. Takže jsou tam trošku takové díry, které jsou cítit, ale na skok to vliv nemá a můstek je připravený suprově,“ ohodnotil český talent bez výčitek trondheimské pořadatele.


S dnešním skokanským dnem byl Roman Koudelka naopak velmi nespokojen: „Já si myslím, že to měli zrušit. Slyšeli jsme nahoře do vysílačky, když měl jet Fannemel, že Borek už to chtěl zrušit, ale jury o tom nechtěla ani slyšet. Tak z toho udělali guláš dneska,“ kroutil hlavou Koudelka. První problémy zaznamenal již při tréninkovém kole, ve kterém zaznamenal vůbec nejnižší nájezdovou rychlost ze všech: „Tam byl problém, po mě byla vlastně asi čtvrthodinová pauza, protože přišlo sněžení. Tam už se to mělo zrušit přede mnou, bohužel to ale nikdo neudělal a teď už to nevrátím. Důležité je, že jsem dneska postoupil, protože jsem byl nahoře docela dost zmrzlý a nebylo to nic příjemného,“ líčil účastník 220 závodů SP. V Lillehammeru mířil Koudelka vysoko, nakonec se však ani těsně nedostal na start, nemrzelo ho to? „Tak v tom Lillehammeru ani ne, protože tam opravdu foukalo a bylo to hodně nebezpečné. Takže jsem rád, že to udělali, jak to udělali a nahradí nám to lety ve Vikersundu, kde budou v pátek místo kvalifikace už závody.“

Je s touto změnou český reprezentant spokojen? „Moc ne, kdyby to hodili třeba sem nebo v Lillehammeru se to odskákalo, tak by to bylo lepší. Ale tohle já neovlivním, takže se tím tak nezabývám,“ popsal své pocity Koudelka. Můstek v Trondheimu má na rozdíl od toho v Lillehammeru v oblibě: „Tenhle můstek mám rád, ale musí být trochu počasí. To bohužel dneska nebylo, ale na zítra je prognóza o dost lepší, takže já doufám, že to bude v pohodě,“ dívá se do nového dne s optimismem patnáctý muž průběžného pořadí RAW Air. I on nám popsal útrapy dnešního přesunu: „To bylo docela hrozné, myslím, že hodně lidí na to doplatilo, protože nám pořád topilo topení a nešlo v buse vypnout. Takže tam bylo velké horko a pak jsme přešli do druhého, kde byla zase zima, takže to bylo takové divoké, ale s tím se musíme nějak poprat,“ nechtěl se dnešní cestou nechat rozhodit Roman Koudelka.


Všem českým skokanům přejeme do zítřejšího závodu daleké a krásné stylové skoky!


Foto: Viktor Polášek (autor: Jan Štěrba)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: