Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 14.08.2018 - 17:27:58
SPm: Vítězem kvalifikace je Ziobro, do závodu jdou čtyři Češi
14.2.2017 - 13:40 - závody - Jan Štěrba


Korejská kvalifikační premiéra se odskákal ve stabilních větrných podmínkách a nabídla očekávaného vítěze. Jelikož Peter Prevc při neúčasti Markuse Eisenbichlera poskočil do předkvalifikované skupiny, místo pro vítěze bylo volné. Nakonec triumfoval ve formě skákající Jan Ziobro, jenž pochopitelně zaznamenal i oficiální rekord můstku. Do závodu prošli čtyři čeští reprezentanti, za postupem tentokrát bohužel výrazně zaostal Vojtěch Štursa.


Ziobra nepřeskočila ani špička, nejlepší Češi ve druhé desítce
Nejdelší a také nejlépe bodově ohodnocený výkon dnešní kvalifikace vytáhl Jan Ziobro (134,5 m). S poměrně pěkným náskokem 5,7 bodu porazil druhého Anžeho Laniška (131,5 m). Za hranici 130 metrů se podíval ještě třetí Dawid Kubacki (130,5 m). Ve špičce kvalifikace nalezneme i nejlepšího z Norů Andrease Stjernena (127,5 m). Páté místo obsadil Noriaki Kasai (128 m) a šesté v Japonsku chybějící Stephan Leyhe (rovněž 128 m).

Po výborných tréninkových výkonem je možná třinácté místo nejlepšího Čecha Romana Koudelky (125 m) mírným zklamání. Hlavní je však pohodový postup a to hlavní přijde zítra. Dobře skočil i čtrnáctý Jakub Janda (126,5 m). Problémy s postupem nehlásil ani třiadvacátý Tomáš Vančura (122 m). O něco více se na 38. místě zapotil Lukáš Hlava (118 m), i jemu to však nakonec na postup stačilo. Velké zklamání naopak prožil Vojtěch Štursa (96,5 m), jenž skončil na vůbec posledním místě a na předposlední příčku Kazacha Tkačenka ztratil rovných 10 metrů. Znovu se naprosto nedařilo Domenu Prevcovi (105 m), nejlepší skoky z předkvalifikované desítky předvedli Peter Prevc a Daniel André Tande (oba 134 m).


Zítřejší závod startuje ve 12 hodin, o hodinu dříve skokany čeká zkušební kolo. Palce budeme držet zejména českým reprezentantům, Vojtěchu Štursovi přejeme alespoň co nejpříjemněji strávený volný den. Závod bude živě vysílán na prvním programu Eurosportu.


Kompletní výsledky oficiálního tréninku
Kompletní výsledky kvalifikace
Startovní listina středečního závodu


Foto: Jan Ziobro (autor: Maja Gara)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: