Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.05.2018 - 18:49:07
Univerziáda: Další medaile pro Českou republiku!
4.2.2017 - 23:28 - závody - Jan Štěrba


Univerziáda v kazašském Almaty dnes přinesla další radost pro české příznivce. V závodě smíšených dvojic se český tým ve složení Marta Křepelková a Čestmír Kožíšek prosadil až na druhou příčku. Pro Martu Křepelkovou je to tedy již druhá kazašská medaile a bezpochyby nejkrásnější týden její dosavadní kariéry. Závod ovládli favorizovaní Japonci.


Češi se vměstnali mezi japonské týmy a slaví stříbro
Dnešní závod byl notně poznamenán silným sněžením, které si po první skupině závodnic vynutilo přibližně půlhodinovou pauzu. Pomyslná peřina se však včas zacelila a zbytek závodu proběhl bez jakýchkoli problémů. Zlaté medaile dle očekávání získal japonský tým číslo jedna ve složení Haruka Iwasa a Naoki Nakamura, který si zopakoval zlato ze závodu individuálního. Druhé místo připadlo k naší radosti české dvojici číslo jedna se ztrátou přibližně deseti bodů. Pěkné skoky předvedla jak Marta Křepelková (85 a 89 m), tak Čestmír Kožíšek (100,5 a 100 m). Třetí skončila japonský tým dva reprezentovaný Jukou Kobajaši a Maxem Kogou. Japonci drželi až do posledního skoku místo druhé, neustáli však atak Čestmíra Kožíška.

Závodu se zúčastnily i další dvě české dvě dvojičky. Do druhého kola prošli rovněž Karolína Indráčková (79,5 a 78,5 m) s Filipem Sakalou (93,5 a 90 m) a nakonec skončili šestí. Mimo soutěž startovalo třetí duo ve složení Michaela Doleželová a Jan Michálek, kteří do finále vzhledem k limitu dvou týmů na stát projít nemohli.


Českým reprezentantům ještě jednou srdečně blahopřejeme! Zítra nás čeká finále Univerziády v podobě týmových závodů obou pohlaví, v obou případech pochopitelně s českou účastí.


Kompletní výsledky závodu smíšených dvojic
Startovní listina týmového závodu žen
Startovní listina týmového závodu mužů


Foto: Logo Univerziády (zdroj: unipress.com)

Jan Štěrba
Komentáře ke zprávě: