Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 26.06.2017 - 09:04:18
SPm: První letecký závod letošní sezóny ovládl Kraft!
4.2.2017 - 18:19 - závody - Jan Metelka

Po závodech Světového poháru ve Willingenu zůstáváme i nadále v Německu, tentokrát však na nově zrekonstruovaném můstku v Oberstdorfu. První letecký závod této sezóny tedy ovládl Rakušan Stefan Kraft před druhým Andreasem Wellingerem a třetím Kamilem Stochem. Na body dosáhl i Tomáš Vančura. Dnes foukal závodníkům vítr do zad, některým skoaknům více a některým méně. A i když jsme viděli hodně posouvání nájezdových oken, byl k vidění velice zajímavý závod.

Zkušební kolo pro Stocha
Kamil Stoch ve zkušebním kole nenašel žádnou konkurenci za let dlouhý 224 metrů zvítězil. Na druhém místě skončil Stefan Kraft (212 m). Pro třetí a čtvrtou příčku si doletěli domácí skokani, Andreas Wellinger (224 m) a Markus Eisenbichler (224,5 m). Nejlepším z Čechů, Tomáš Vančura byl pětadvacátý za pokus daleký 191,5 metrů.

Kraft si podmanil dnešní závod
Velmi těsně dnes na nově zrekonstruovaném můstku v Oberstdorfu triumfoval Rakušan Stefan Kraft (227,5 a 218 m) před domácím Andreasem Wellingererm (234,5 a 222,5 m), který skáče ve výborné formě. Třetí příčku dnes obsadil lídr Světového poháru Kamil Stoch (222,5 a 217 m) a čtvrtou Daniel André Tande (215,5 a 229 m). Na páté a šesté pozici skončili dva bratři Prevcové, pátý Domen (220 a 211 m) a šestý Peter (220 a 211,5 m). Pro sedmou pozici si při dnešním závodě dolétl Michael Hayböck (207 a 215 m) a pro osmou další domáci reprezentant Markus Eisenbichler (211,5 a 214,5 m). Desítku uzavírali Polák Piotr Zyla (214 a 203) a Němec Richard Freitag (195,5 a 214 m).

Tomáš Vančura na pětadvacáté pozici
Tomáš Vančura potvrdil dnes své letecké schopnosti a dolétl si pro místo pětadvacáté. Ačkoliv skoky dlouhé 171,5 a 177,5 metrů nevypadají tak povedeně, je nutno říci, že si dnes Tomáš vybral v obou kolech jedny z nejhorších podmínek na můstku vůbec. Proto tyto lety byly povedené a zaslouží si tím pádem pochvalu. Je to navíc pro Tomáše Vančuru nejlepší umístění v závodu Světového poháru v kariéře. My ale věříme, že ho zítra třeba ještě vylepší! Druhým českým závodníkem dnes byl zkušený Jan Matura (157 m), který se bohužel i na mamutím můstku nadále hledá. I u něj věříme ve zlepšení.

Již zítra je k vidění druhý letecký závod z Oberstdorfu. Začátek kvalifikace je naplánován na 13:30 a samotný závod na 15:00. Do kvalifikačního souboje zasáhne i trojice českých skokanů. Všichni jste k němu srdečně zváni a závod můžete sledovat živě na Eurosportu.