Vyhledávání na skoky.net:
Dnes je 23.05.2018 - 18:50:07
Univerziáda: Marta Křepelková slaví zisk bronzu!
3.2.2017 - 16:50 - závody - Jan Štěrba


Pozdě, ale přece. Toto rčení tentokrát neplatí ani tolik o Martě Křepelkové, ale spíš o redakci skoky.net, která vám tuto zprávu dodává s trestuhodným opožděním. Doufáme, že vzhledem k její radostné povaze však toto zpoždění prominete. Jak mnozí z vás ví, středeční individuální závod žen na Univerziádě v Almatech přinesl také českou radost. Na stupně vítězů se totiž podívala studentka ČVUT Marta Křepelková.


Nečekaný cenný kov pro Křepelkovou, smůla Finky Forsström
Ženského závodu se zúčastnil pouhý tucet závodnic, českou radost to ale nijak nezmírňuje. Podobně jako před dvěma lety ve Štrbském Plesu, i tentokrát se závod stal kořistí Japonek. Triumfovala Haruka Iwasa (90 a 95 m) před Jukou Kobajaši (91,5 a 93,5 m). Po prvním kole se na velmi pěkném třetím místě nacházela Marta Křepelková a třetím výkonem druhého kola ho také udržela díky skokům 93 a 90,5 m dlouhým. Nejdál skákala po prvním kole vedoucí Finka Susanna Forsström (93,5 a 92 m), pád těsně před čarou ji však o medaili připravil. Martě Křepelkové k zisku bronzové medaile srdečně gratulujeme!

Závodu se zúčastnily ještě dvě Češky. Karolína Indráčková (79 a 75,5 m) obsadila osmé místo, hned za ni doskočila navrátilkyně Michaela Doleželová (75 a 79 m). Ženy čeká zítra závod smíšených dvojic, kde se představí celkem deset dvojiček včetně dvou českých.


Kompletní výsledky závodu žen
Startovní listina závodu smíšených dvojic


Foto: Logo Univerziády 2017 (zdroj: unipress.com)

Jan Štěrba




Komentáře ke zprávě: